Arteta Dyokeresh transferi bo‘yicha izoh berdi
Londonning Arsenal jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta Lissabonning Sporting klubidan hujumchi Viktor Dyokeresh bilan shartnoma imzolanishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Taxminan bir hafta oldin ishonchli manbalar shved futbolchisining o‘tishi masalasi hal bo‘lganini ma’lum qilishgan, ammo klublar oxirgi shartlarni kelishib ololmagani sabab muzokaralar to‘xtab qolgan edi. Yaqinda esa 27 yoshli futbolchini Manchester Yunayted jamoasi ham o‘z safiga qo‘shib olishga urinayotganligi haqida xabarlar tarqaldi.
Arteta matbuot anjumanida «Hozirga qadar jamoamizda o‘ynamayotgan futbolchilar haqida izoh berolmayman» deb javob berdi. «Hozirga qadar» iborasi Arsenal muxlislariga umid berdi, ammo vaziyat hali aniq emas.
Shunday qilib, Dyokereshning yangi jamoaga o‘tishi masalasi hali yakunlanmagan va kelgusida qanday qaror qabul qilinishi kutilyapti. Murabbiy va klub vakillari vaziyatni diqqat bilan kuzatib boradi.

Артета прокомментировал трансфер Дйокереша
Главный тренер лондонского Арсенала Микель Артета высказался о возможном подписании нападающего Виктора Дйокереша из лиссабонского Спортинга. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Примерно неделю назад надежные источники сообщили, что вопрос перехода шведского футболиста был решен, однако переговоры приостановились, так как клубы не смогли согласовать последние условия. Недавно также появились сообщения о том, что Манчестер Юнайтед пытается подписать 27-летнего футболиста.
Артета на пресс-конференции ответил: «На данный момент я не могу комментировать футболистов, которые не играют в нашей команде». Фраза «на данный момент» вселила надежду в болельщиков Арсенала, однако ситуация все еще не ясна.
Таким образом, вопрос перехода Дйокереша в новую команду еще не завершен, и ожидается, что будет принято решение в будущем. Тренер и представители клуба внимательно следят за ситуацией.