Karraskalning Flamenqo transferi shartlari o‘zgardi
Xorxe Karraskalning Moskva «Dinamo» jamoasidan «Flamenqo»ga o‘tishi kechikmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Coluna do Fla ma’lumotlariga ko‘ra, kolumbiyalik yarim himoyachi Rio-de-Janeyroga kelmadi, garchi uning tashrifi dastlab o‘tgan yakshanbaga rejalashtirilgan bo‘lsa ham. Kecha klub o‘rtasidagi kelishuv shartlarining kutilmagan o‘zgarishi jarayonning yakuniy bosqichida to‘xtab qoldi.
Manbaning ta’kidlashicha, «Flamenqo» 27 yoshli futbolchini sotib olishga hali ham qiziqmoqda va ikki bosqichda to‘lanadigan 12 million yevro taklif qilishga tayyor. Agar muzokaralar muvaffaqiyatli yakunlansa, braziliyalik klub Karraskal bilan to‘rt yillik shartnoma imzolaydi.
Shu bilan birga, futbolchining kelajagi hali aniqlanmagan bo‘lib, tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasida barcha shartlar kelishilganidan so‘ng rasmiy e’lon qilinadi.
Hozircha transfer jarayoni biroz sekinlashgani haqida ma’lumot berilgan. Futbol ixlosmandlari va mutaxassislar ushbu o‘zgarishlarni diqqat bilan kuzatib bormoqda.

Условия трансфера Карраскаля во Фламенго изменились
Переход Хорхе Карраскаля из московского «Динамо» во «Фламенго» задерживается. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным Coluna do Fla, колумбийский полузащитник не прибыл в Рио-де-Жанейро, хотя его визит изначально планировался на прошедшее воскресенье. Вчера процесс остановился из-за неожиданного изменения условий соглашения между клубами на финальной стадии.
Источник подчеркивает, что «Фламенго» все еще заинтересован в покупке 27-летнего футболиста и готов предложить 12 миллионов евро, выплачиваемых в два этапа. Если переговоры завершатся успешно, бразильский клуб подпишет четырехлетний контракт с Карраскалем.
Тем не менее, будущее футболиста пока не определено, и переговоры между сторонами продолжаются. Официальное объявление будет сделано после согласования всех условий между клубом и футболистом.
Пока что сообщается, что процесс трансфера немного замедлился. Футбольные болельщики и специалисты внимательно следят за этими изменениями.