Klopp Gvardiolaga Linders haqida ogohlantirdi
Yaqinda bosh murabbiy Xosep Gvardiola va Yurgen Klopp o‘rtasida bo‘lib o‘tgan suhbat tafsilotlari ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik mutaxassis nemis murabbiyga Pep Linders haqida so‘radi. U uni o‘z murabbiylik shtabiga taklif qilishni istagan edi.
Klopp Lindersni yaxshi biladi, chunki ular uzoq yillar davomida “Liverpul” klubida birga ishlagan. Klopp Linders haqida so‘zlaganda, Gvardiolaga ogohlantirish berdi.
U aytdiki, agar Lindersning vazifalari faqat mashg‘ulot maydonida konuslar joylashtirish bilan cheklansa, u tezda sabr-toqatini yo‘qotishi mumkin. Niderlandlik murabbiy uchun jiddiy murabbiylik masalalarida, xususan taktika bo‘yicha qarorlar qabul qilishda faol ishtirok etish muhimdir.
Pep Linders iyun oyining boshida Gvardiola jamoasida yordamchi murabbiy lavozimiga tayinlandi. Uning asosiy vazifasi murabbiylik jarayonida faol ishtirok etish va jamoaning taktikasiga hissa qo‘shishdir.
Bu tayinlov jamoa uchun muhim yangilik bo‘lib, murabbiylik shtabining samaradorligini oshirishga qaratilgan.

Клопп предупредил Гвардиолу о Линднере
Недавно стали известны детали разговора между главным тренером Хосепом Гвардиолой и Юргеном Клоппом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский специалист спросил немецкого тренера о Пепе Линднере. Он хотел пригласить его в свой тренерский штаб.
Клопп хорошо знает Линднера, так как они долгое время работали вместе в клубе «Ливерпуль». Когда Клопп говорил о Линднере, он сделал предупреждение Гвардиоле.
Он сказал, что если обязанности Линднера будут ограничены только установкой конусов на тренировочном поле, он быстро может потерять терпение. Для нидерландского тренера важно активно участвовать в серьезных тренерских вопросах, особенно в принятии решений по тактике.
Пеп Линднер был назначен помощником тренера в команде Гвардиолы в начале июня. Его основной задачей является активное участие в тренерском процессе и внесение вклада в тактику команды.
Это назначение стало важной новостью для команды и направлено на повышение эффективности тренерского штаба.