Horizon Film kompaniyasining asoschilaridan biri, produser Budevin Rozenmuller Moskva “Spartak”ning sobiq hujumchisi Kvinsi Promes haqidagi serialni yaratish jarayoni haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Produserning aytishicha, serial ustida ishlar davom etmoqda, chunki bu murakkab loyiha hisoblanadi. Shuningdek, sud jarayoni hali ham davom etmoqda, ammo u suratga olish ishlari kuzda boshlanishini kutmoqda.
Rozenmuller so‘zlariga ko‘ra, suratga olish boshlanish sanasi hozircha aniq emas, lekin serialda ko‘plab syujet burilishlari bo‘ladi. O‘tgan yili Promes Dubay aeroportida hibsga olingan edi.
Niderlandiyada u taqiqlangan moddalarni tashish va qarindoshi ustidan hujum qilgani uchun 7,5 yilga ozodlikdan mahrum etilgan. O‘tgan mavsumda u “Dubay Yunayted” jamoasida o‘ynadi, so‘ng yozda vataniga ekstraditsiya qilindi.
Ushbu serial loyihasi futbolchining hayoti va sud jarayoni atrofida shakllanmoqda. Kompaniya ishlarni diqqat bilan olib bormoqda va tomoshabinlarga qiziqarli hikoya taqdim etishni maqsad qilgan.

Сериал о Квинси Промесе начнется осенью 2025 года
Один из основателей компании Horizon Film, продюсер Бюдевин Розенмюллер, рассказал о процессе создания сериала о бывшем нападающем московского "Спартака" Квинси Промесе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам продюсера, работа над сериалом продолжается, так как это сложный проект. Также судебный процесс все еще продолжается, но он ожидает, что съемки начнутся осенью.
По словам Розенмюллера, дата начала съемок пока не определена, но в сериале будет много сюжетных поворотов. В прошлом году Промес был задержан в аэропорту Дубая.
В Нидерландах его лишили свободы на 7,5 лет за перевозку запрещенных веществ и нападение на родственника. В прошлом сезоне он играл за команду "Дубай Юнайтед", а затем был экстрадирован на родину летом.
Этот проект сериала формируется вокруг жизни футболиста и судебного процесса. Компания внимательно ведет работу и ставит целью представить зрителям интересную историю.