Nepomnyashchiy: Fayzullaev transferi CSKA uchun zarur qaror
Mashhur rossiyalik murabbiy Valeriy Nepomnyashchiy CSKA jamoasining yarim himoyachisi Abbosbek Fayzullaevning Turkiyaning Istanbul Boshakshehir klubiga o‘tishi ehtimoli haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning ta’kidlashicha, yosh futbolchi hali jamoada rivojlanishni davom ettirishi mumkin edi, ammo hozirgi sharoitlarda klub uchun bunday tranzaksiya zarur hisoblanadi. Nepomnyashchiyning so‘zlariga ko‘ra, Fayzullaev CSKA uchun katta yo‘qotish bo‘ladi.
U futbolchi yana ko‘proq o‘sishi mumkin edi, lekin bu sotuv klubi uchun foydali. CSKA joriy vaziyatda daromad olishga majbur, shuning uchun bu qaror qabul qilindi.
Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, Boshakshehir va CSKA o‘rtasida o‘yinchining transfer summasi taxminan yetti million yevro atrofida kelishib olingan. 21 yoshli Fayzullaev 2023 yil yozida o‘zbekistondagi Paxtakor klubidan 500 ming yevroga Moskvadagi CSKA jamoasiga qo‘shilgan edi.

Непомнящий: Трансфер Файзуллаева - необходимое решение для ЦСКА
Известный российский тренер Валерий Непомнящий высказал мнение о вероятном переходе полузащитника ЦСКА Аббосбека Файзуллаева в турецкий клуб «Истанбул Башакшехир». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, молодой футболист мог бы продолжать развиваться в команде, однако в текущих условиях такой трансфер необходим для клуба. По словам Непомнящего, Файзуллаев станет большой потерей для ЦСКА.
Он мог бы еще больше вырасти как игрок, но этот продажа выгодна для клуба. ЦСКА в текущей ситуации вынужден получать доход, поэтому было принято это решение.
Ранее стало известно, что между Башакшехиром и ЦСКА согласована сумма трансфера игрока, которая составляет около семи миллионов евро. 21-летний Файзуллаев присоединился к московскому ЦСКА из узбекского клуба «Пахтакор» за 500 тысяч евро летом 2023 года.