Abaskal Promesning holati haqida fikr bildirdi
Gilyermo Abaskal, ilgari «Spartak» jamoasining bosh murabbiyi lavozimida ishlagan, «qizil-oq» jamoaning sobiq hujumchisi Kvinsi Promes haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joriy yozda futbolchi Niderlandiyaga ekstraditsiya qilindi. U yerda ilgari ikki marta qamoq jazosiga hukm qilingan: qarindoshiga jarohat yetkazgani uchun bir yarim yil va giyohvand moddalar kontrabandasida ishtirok etgani uchun oltita yil.
Hozirda ish ko‘rib chiqilmoqda, chunki Promes apellyatsiya arizalarini taqdim etgan. Abaskal «Match TV»ga bergan intervyusida aytdiki, u Kvinsi haqida to‘liq ma’lumotga ega emas, ammo futbolchining holati yaxshi bo‘lishini umid qilmoqda va uning ishiga oid qarorni kutmoqda.
Ma’lum bo‘lishicha, Kvinsi Promes «Spartak»da ikki davrda o‘ynagan. Umumiy hisobda u jamoa safida 235 ta o‘yinda maydonga tushib, 114 ta gol urgan va 59 ta golga pas bergan.
Abaskal «Spartak» jamoasiga murojaat qilib, vaziyatni diqqat bilan kuzatib borishni va futbolchi masalasini adolatli hal etishni istayotganini ma’lum qilgan.

Абаскал Промесннинг состоянии высказался
Гильермо Абаскал, ранее работавший на посту главного тренера команды «Спартак», высказался о бывшем нападающем «красно-белых» Квинси Промесе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этим летом футболист был экстрадирован в Нидерланды. Там он ранее был приговорен к двум срокам лишения свободы: полтора года за причинение вреда родственнику и шесть лет за участие в контрабанде наркотиков.
В настоящее время дело рассматривается, так как Промес подал апелляционные жалобы. Абаскал в интервью «Матч ТВ» сказал, что не имеет полной информации о Квинси, но надеется, что у футболиста все будет хорошо и ждет решения по его делу.
Известно, что Квинси Промес играл за «Спартак» в два периода. В общей сложности он провел 235 матчей за команду, забил 114 голов и отдал 59 голевых передач.
Абаскал, обращаясь к команде «Спартак», заявил, что внимательно следит за ситуацией и хочет, чтобы вопрос с футболистом был справедливо решен.