Allegri: Modrich Milan uchun muhim o‘yinchi bo‘ladi
Milan jamoasining bosh murabbiyi Massimiliano Allegri yarim himoyachi Luka Modrich haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Allegri ta’kidlashicha, Modrich jamoa uchun muhim o‘yinchi bo‘ladi. U chempion sifatida texnik darajani oshirishga yordam beradi.
Murabbiyning aytishicha, jamoaning asosiy maqsadi Chempionlar Ligasi musobaqasiga qaytishdir. Biroq, bu vazifa oson emas, chunki Italiya Seriya A ligasida kuchli va raqobatbardosh jamoalar ko‘p.
O‘tgan mavsumda Milan chempionatni sakkizinchi o‘rinda yakunlab, keyingi mavsum uchun Yevrokuboklarga yo‘l ololmagan. Ma’lum bo‘lishicha, 39 yoshli Luka Modrich «Milan»ga o‘tgan yili «Real»dagi o‘n uch mavsumdan so‘ng qo‘shilgan.
Xorvatiyalik futbolchi «rossoneri» bilan bir yil muddatga shartnoma imzoladi. Bu transfer jamoaning kuchayishiga xizmat qiladi va yangi mavsumda yaxshi natijalarga erishishga umid beradi.

Аллегри: Модрич станет важным игроком для Милана
Главный тренер команды Милан Массимилиано Аллегри высказался о полузащитнике Луке Модриче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Аллегри отметил, что Модрич станет важным игроком для команды. Он поможет повысить технический уровень как чемпион.
По словам тренера, основной целью команды является возвращение в Лигу чемпионов. Однако эта задача не проста, так как в итальянской Серии А много сильных и конкурентоспособных команд.
В прошлом сезоне Милан завершил чемпионат на восьмом месте и не смог пробиться в еврокубки на следующий сезон. Известно, что 39-летний Лука Модрич присоединился к «Милану» после тринадцати сезонов в «Реале» в прошлом году.
Хорватский футболист подписал контракт с «россонери» на один год. Этот трансфер будет способствовать усилению команды и дает надежду на хорошие результаты в новом сезоне.