Movsesyan: Pinyaev CSKA kuchini oshiradi
O‘zbekiston milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi va Moskva CSKA sport direktori sifatida faoliyat yuritgan Andrey Movsesyan Sergey Pinyaevning mazkur klubga o‘tishi mumkinligi haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Pinyaev CSKAga qo‘shilsa, bu jamoa uchun chempionlik uchun kuchli da’vo bo‘ladi. Hozirgi o‘yin tizimida klubning eng kuchli pozitsiyalari qanot futbolchilari hisoblanadi.
Shuning uchun ham Sadulayev bilan muzokaralar olib borilmoqda. Movsesyan «Sovetskiy sport» nashriga bergan intervyusida bu fikrlarni ta’kidladi.
Bundan tashqari, u «qizil-ko‘k» jamoasi muvaffaqiyatli mavsum o‘tkazish uchun yetarlicha mablag‘ sarflashga tayyor ekanligini ham aytdi. Hozirda Sergey Pinyaev poytaxtdagi «Lokomotiv» klubida o‘ynamoqda.
O‘tgan mavsumda u 38 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoasi uchun qanchalik muhimligini ko‘rsatadi.

Мовсесян: Пиняев усилит ЦСКА
Бывший футболист сборной Узбекистана и спортивный директор московского ЦСКА Андрей Мовсесян высказал мнение о возможном переходе Сергея Пиняева в этот клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если Пиняев присоединится к ЦСКА, это будет сильным заявлением на чемпионство для команды. В нынешней игровой системе самые сильные позиции клуба занимают крайние нападающие.
Поэтому ведутся переговоры с Садулаевым. Мовсесян подчеркнул эти мысли в интервью изданию «Советский спорт».
Кроме того, он также отметил, что команда «красно-синих» готова потратить достаточно средств для успешного сезона. В настоящее время Сергей Пиняев играет в столичном клубе «Локомотив».
В прошлом сезоне он вышел на поле в 38 матчах, забил 11 голов и сделал 8 результативных передач. Эти показатели показывают, насколько он важен для своей команды.