CSKA jamoasining bosh murabbiyi Fabio Chelestini "Match TV" kanaliga bergan intervyusida Orenburg bilan o‘yin oldidan fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ob-havo sharoitlari haqida so‘ralganda, juda issiq va biroz havo yopiq ekanini aytdi. Hozir maydon sug‘orilayotganligi sababli, umid qiladiki, hammasi yaxshi bo‘ladi.
Murabbiy sharoitlar og‘ir emasligini, balki odatdagidan farq qilishini ta’kidladi. Unga va futbolchilarga oddiy tabiiy maydon ma’qul, sun’iy qoplama esa boshqa sport turlari uchun mo‘ljallangan.
Ammo hozirda boshqa variant yo‘q, har ikkala jamoa uchun sharoit teng va ular mavjud maydonda o‘ynaydi. Syntetik maydon o‘yinga tanlovda muhim omil emasligini aytgan murabbiy, biroq ayrim futbolchilar uchun bu ahamiyatga ega ekanini tan oldi.
Xususan, Diveyevning doimiy Achilles oqsuvi muammosi borligi uchun u ushbu maydonda o‘ynasa, ikki-uch hafta jamoani tark etishi mumkin. Shuning uchun uning ishtiroki bo‘yicha qaror qabul qilishda sun’iy qoplama muhim rol o‘ynadi.
Chelestini bugungi o‘yindan chiroyli va hujumkor futbol kutayotganini bildirdi. U jamoalar g‘alaba uchun maydonga tushishini ta’kidladi.
Murabbiy raqiblar ham bor kuchini sarflashini, o‘yinda eng yaxshi hujumkor futbolni namoyish etgan jamoa g‘alaba qozonishini ishonch bilan aytdi. Unga ko‘ra, futbol muxlislar uchun va go‘zallik uchun o‘ynaladi.

Chelestini: искусственное поле — это обязательный выбор
Главный тренер команды ЦСКА Фабио Челестини в интервью телеканалу "Матч ТВ" высказал свои мысли перед игрой с Оренбургом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отвечая на вопрос о погодных условиях, он сказал, что очень жарко и немного душно. В настоящее время поле поливается, поэтому он надеется, что все будет хорошо.
Тренер отметил, что условия не тяжелые, но отличаются от обычных. Ему и футболистам нравится обычное натуральное поле, а искусственное покрытие предназначено для других видов спорта.
Однако в настоящее время другого варианта нет, условия равны для обеих команд, и они будут играть на имеющемся поле. Тренер сказал, что синтетическое поле не является важным фактором в выборе игры, но признал, что для некоторых футболистов это имеет значение.
В частности, у Дивеева есть постоянная проблема с ахиллом, и если он будет играть на этом поле, он может покинуть команду на две-три недели. Поэтому при принятии решения о его участии искусственное покрытие сыграло важную роль.
Челестини сообщил, что ожидает красивого и атакующего футбола от сегодняшней игры. Он подчеркнул, что команды выйдут на поле за победой.
Тренер с уверенностью сказал, что соперники также израсходуют все свои силы, и команда, которая продемонстрирует лучший атакующий футбол в игре, одержит победу. По его словам, футбол играется для болельщиков и ради красоты.