Glushakov: RPLda uchlik uchun qattiq kurash bo‘ladi
Sobiq Moskva "Spartak" yarim himoyachisi Denis Glushakov "qizil-oq" jamoasining Rossiya Premyer Ligasi birinchi uchligiga kirish imkoniyatlarini yana bir bor baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, "Dinamo" va CSKA jamoalari kuchaygan, shuningdek, yangi raqiblar paydo bo‘lgan. Shu sababli jiddiy kurash bo‘lishi kutilmoqda.
Glushakov "Spartak" jamoasining chempionlik uchun ko‘p gapirishdan ko‘ra, ish bilan o‘zini ko‘rsatishi kerakligini aytgan. U omadni yomon ko‘zdan saqlash uchun hozircha jim turishni afzal ko‘rmoqda.
Yangi mavsumning birinchi turida "Spartak" Makhachkala "Dinamo" jamoasini minimal hisobda mag‘lub etdi. G‘alabani legioner Markinyosning goli ta’minladi.
Ikkinchi turda "Spartak" uy maydonida "Baltika" jamoasini qabul qiladi. Eslatib o‘tish kerakki, "Baltika" birinchi turda Moskva "Dinamo"si bilan mehmondagi o‘yinda 1:1 hisobida durang o‘ynagan.
Shunday qilib, "Spartak" uchun yangi mavsumda raqobat qattiq bo‘lishi kutilmoqda va jamoa o‘z imkoniyatlarini maksimal darajada ishga solishi lozim.

Глушаков: В РПЛ будет жесткая борьба за тройку
Бывший полузащитник московского "Спартака" Денис Глушаков еще раз оценил шансы "красно-белых" на попадание в первую тройку Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команды "Динамо" и ЦСКА усилились, а также появились новые соперники. Поэтому ожидается серьезная борьба.
Глушаков сказал, что "Спартаку" нужно больше показывать себя делом, чем говорить о чемпионстве. Он предпочитает пока держаться в тени, чтобы не сглазить удачу.
В первом туре нового сезона "Спартак" минимально обыграл махачкалинское "Динамо". Победу обеспечил гол легионера Маркиньоса.
Во втором туре "Спартак" примет на своем поле команду "Балтика". Напомним, что "Балтика" в первом туре сыграла вничью 1:1 с московским "Динамо" в гостевом матче.
Таким образом, ожидается, что в новом сезоне для "Спартака" конкуренция будет жесткой, и команде необходимо максимально использовать свои шансы.