Baltika jamoasi chempionlik uchun kurashadi
Kaliningradlik “Baltika” jamoasining yarim himoyachisi Sergey Pryakhin jamoa ma’lum shartlar bajarilganda chempionlik unvoniga da’vogar bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsumning birinchi turida Andrej Talalaev boshchiligidagi jamoa Moskva “Dinamo”si bilan mehmondagi o‘yinda 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Futbolchi so‘zlariga ko‘ra, jamoa intizom va kurash orqali chempion bo‘lish imkoniyatiga ega.
U shuningdek, “Baltika”ning asosiy maqsadi har bir o‘yinni yutishga intilish bo‘lib, faqat omon qolish uchun kurashmaslik ekanligini ta’kidladi. Ikkinchi turda kaliningradliklar 26 iyul kuni Moskva “Spartak”iga qarshi safarda maydonga tushadi.
Jamoa o‘z o‘yinini muntazam yaxshilab, yuqori natijalarga erishishga intilmoqda. Shu bois, “Baltika”ning mavsum davomida ko‘rsatadigan harakati muxlislar va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Команда Балтика борется за чемпионство
Полузащитник калининградской "Балтики" Сергей Пряхин отметил, что команда может претендовать на чемпионский титул при выполнении определенных условий. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре нового сезона команда под руководством Андрея Талалаева сыграла вничью 1:1 с московским "Динамо" в гостевом матче. По словам футболиста, команда имеет возможность стать чемпионом благодаря дисциплине и борьбе.
Он также подчеркнул, что основной целью "Балтики" является стремление выигрывать каждую игру, а не просто бороться за выживание. Во втором туре калининградцы 26 июля выйдут на поле против московского "Спартака" в гостях.
Команда стремится постоянно улучшать свою игру и добиваться высоких результатов. Поэтому действия "Балтики" в течение сезона будут внимательно отслеживаться болельщиками и специалистами.