Chelsi mavsumoldi tayyorgarlikni qisqartirdi
«Chelsi» jamoasi Klub jahon chempionatidagi ishtiroki sababli mavsumoldi tayyorgarlikni qisqartirishga majbur bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Londonlik klub yangi mavsumga tayyorgarlikni o‘z bazasida, yaqin atrofda davom ettirishini e’lon qildi. Jamoa o‘z maydonida mashg‘ulotlar olib boradi hamda do‘stona turnir doirasida «Stamford Brij» stadionida ikki o‘yin o‘tkazadi.
Do‘stona turnirdagi raqiblar «Bayer» (8 avgust) va «Milan» (10 avgust) jamoalari bo‘ladi. Eslatib o‘tamiz, «Chelsi» Klub jahon chempionatida g‘alaba qozongan.
Turnir finalida Enzo Mareski boshchiligidagi jamoa «PSJ»ni 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Angliya chempionati avgust oyi o‘rtalarida boshlanadi.
Jamoa mavsumga jiddiy tayyorlanib, yangi musobaqada muvaffaqiyatga erishishni maqsad qilgan. Tayyorlov ishlari klubning o‘z bazasida tashkil etilishi, futbolchilar uchun qulay sharoit yaratishga qaratilgan.
Shuningdek, do‘stona o‘yinlar orqali jamoa o‘z o‘yin uslubini takomillashtirishni rejalashtirmoqda. Bu esa yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishga xizmat qiladi.

Челси сократил предсезонную подготовку
Команда «Челси» была вынуждена сократить предсезонную подготовку из-за участия в клубном чемпионате мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лондонский клуб объявил, что продолжит подготовку к новому сезону на своей базе, в ближайших окрестностях. Команда будет проводить тренировки на своем поле и сыграет два матча в рамках товарищеского турнира на стадионе «Стэмфорд Бридж».
Соперниками в товарищеском турнире станут команды «Байер» (8 августа) и «Милан» (10 августа). Напоминаем, что «Челси» одержал победу в клубном чемпионате мира.
В финале турнира команда под руководством Энцо Маурисио победила «ПСЖ» со счетом 3:0. Английская премьер-лига начнется в середине августа.
Команда серьезно готовится к сезону и ставит целью добиться успеха в новом турнире. Подготовительные работы организованы на базе клуба и направлены на создание комфортных условий для футболистов.
Кроме того, через товарищеские игры команда планирует улучшить свой стиль игры. Это будет способствовать достижению высоких результатов в новом сезоне.