AZ Alkmaar Meynans uchun 14 million yevro talab qildi
Niderlandiyaning AZ Alkmaar klubida o‘ynayotgan Svyen Meynans, PSV klubiga o‘tmoqchi bo‘lsa-da, sotilmasligi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ed.nl portali xabariga ko‘ra, jamoa 25 yoshli hujumchi yarim himoyachisi uchun 14 million yevro talab qilmoqda, holbuki PSV faqat 10 million yevro to‘lashga qodir. Hozirgi vaqtda muzokaralar to‘xtab qolganligi aytilmoqda.
O‘tgan mavsumda Meynans klub turnirlarida 44 ta o‘yin o‘tkazib, 11 ta gol urdi va 8 ta golga uzatma berdi. Uning jamoasi mamlakat chempionatida beshinchi o‘rinni egallab, qo‘shimcha pley-off o‘yinlari natijasida Yevrokubiklarga yo‘llanma oldi.
Hozirgi vaziyatda kelishuvning qachon amalga oshishi noma’lum. Jamoalar o‘rtasidagi narx farqi sabab muzokaralar to‘xtab qoldi va Meynansning kelajagi hali aniq emas.

AZ Алкмар потребовал 14 миллионов евро за Мейнса
Игрок AZ Alkmaar из Нидерландов Свен Мейнанс, хотя и хочет перейти в клуб PSV, может не быть продан. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации портала Ed.nl, команда требует 14 миллионов евро за 25-летнего нападающего полузащитника, в то время как PSV может заплатить только 10 миллионов евро. В настоящее время сообщается, что переговоры приостановлены.
В прошлом сезоне Мейнанс провел 44 игры за клуб и забил 11 голов, а также сделал 8 голевых передач. Его команда заняла пятое место в чемпионате страны и получила путевку в еврокубки благодаря дополнительным плей-офф играм.
В текущей ситуации неизвестно, когда соглашение может быть достигнуто. Переговоры приостановлены из-за разницы в цене между командами, и будущее Мейнанса пока неясно.