Chelestini Orenburg kechikishini oqlamadi, tayyor edi
CSKA Premyer-liganing birinchi turida "Torpedo" jamoasiga qarshi o‘ynashi kerak edi, ammo o‘yin boshlanishidan o‘n kun oldin ushbu jamoa yuqori diviziondan chiqarib yuborildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Keyingi kuni "avtozavodchilar" o‘rniga RPLda "Orenburg" jamoasi qatnashishi belgilandi. "Orenburg" bilan bo‘lgan o‘yinda hisob 0:0 natija bilan yakunlandi.
CSKA bosh murabbiyi Fabio Chelestini kechikib qaytgan raqibni oqlash uchun sabab topish noto‘g‘ri ekanini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, raqib haqida qisqa vaqt ichida ma’lumot olishgan bo‘lsa-da, ularning o‘yin uslubi yaxshi o‘rganilgan edi.
Bugungi o‘yinda faqat tayyorlangan rejaga amal qilingan. Rossiya chempionatining ikkinchi turida CSKA o‘z maydonida "Akhmat" jamoasiga qarshi o‘ynaydi.

Челестин не оправдал задержку Оренбурга, он был готов
В первом туре Премьер-лиги ЦСКА должен был сыграть против команды "Торпедо", но за десять дней до начала игры эта команда была исключена из высшего дивизиона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На следующий день вместо "автозаводчиков" в РПЛ была заявлена команда "Оренбург". В игре с "Оренбургом" счет завершился 0:0.
Главный тренер ЦСКА Фабио Челестини подчеркнул, что искать оправдания для задержавшегося соперника неправильно. По его словам, хотя информацию о сопернике получили за короткое время, их стиль игры был хорошо изучен.
В сегодняшней игре был соблюден только подготовленный план. Во втором туре чемпионата России ЦСКА сыграет на своем поле против команды "Ахмат".