Jaka Sunderlandga o‘tishi yaqin orada amalga oshadi
Fabrizio Romano ijtimoiy tarmoqlarda Granit Jakaning Angliya Premer Ligasi (APL)ga qaytishi mumkinligi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Sunderland klubi Jaka uchun Bayerga birinchi rasmiy taklifini taqdim qilgan. Hozircha tomonlar o‘rtasida kelishuvga erishilmagan, biroq Bayer Jakaning klubga qo‘shilish istagidan xabardor.
Muzokaralar davom etmoqda va yaqin orada kelishuvga erishilishi kutilmoqda. Bu faqat vaqt masalasi ekanligi ta’kidlangan.
Eslatib o‘tamiz, Granit Jaka oldingi ikki mavsum davomida Bayer klubida o‘ynagan. U Germaniya chempionati va Kubogini Jabi Alonso boshchiligidagi “farmatsevtlar” bilan qo‘lga kiritgan.
Yozda Bayer klubiga yangi bosh murabbiy Erik ten Hag tayinlangan. Shu bilan birga, Sunderland jamoasi o‘tgan mavsum oxirida APLga qaytgani ma’lum.
Hozirgi kunda Granit Jaka va Sunderland o‘rtasidagi muzokaralar faol davom etmoqda va tez orada yakuniy natija e’lon qilinadi. Bu transfer Angliya futboli muxlislari uchun qiziqarli yangilik bo‘lib qoladi.

Переход Джаки в Сандерленд состоится в ближайшее время
Фабрицио Романо сообщил в социальных сетях о том, что Гранит Джака может вернуться в Английскую Премьер-Лигу (АПЛ). Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, клуб Сандерленд представил первое официальное предложение для Джаки от Байера. Пока стороны не достигли соглашения, однако Байер осведомлен о желании Джаки присоединиться к клубу.
Переговоры продолжаются, и ожидается, что в ближайшее время будет достигнуто соглашение. Подчеркнуто, что это лишь вопрос времени.
Напомним, что Гранит Джака играл за клуб Байер в последние два сезона. Он завоевал чемпионат Германии и Кубок с "фармацевтами" под руководством Хаби Алонсо.
Летом новым главным тренером клуба Байер был назначен Эрик тен Хаг. При этом команда Сандерленд вернулась в АПЛ в конце прошлого сезона.
В настоящее время переговоры между Гранитом Джака и Сандерлендом активно продолжаются, и вскоре будет объявлен окончательный результат. Этот трансфер останется интересной новостью для болельщиков английского футбола.