Gotsuk yangi klubda kaptan bo‘lish sababini aytdi
U o‘zini jamoaning eng tajribali futbolchilaridan biri deb hisoblaydi. Kirillning fikricha, kaptan murabbiylar shtabining g‘oyalarini jamoaga yetkazishi lozim va u Sergey Nikolaevichning talablarini yaxshi biladi.
Bu haqda Gotsuk "Match TV" telekanaliga ma’lum qilgan. Eslatib o‘tamiz, Kirill Gotsuk ilgari Yuran rahbarligida "Pari NN" jamoasida o‘ynagan va u yerda yaxshi natijalarga erishgan.
2023 yilda "shaharliklar" Rossiya chempionatining o‘rtalarida joylashgan bo‘lib, aynan shu davrda Gotsuk jamoaning kaptani bo‘lgan. Shuningdek, Gotsukning Turkiyaga o‘tishi ham Yuran tomonidan tashkil etilgan.

Гоцук объяснил причину, по которой стал капитаном в новом клубе
Защитник Кирилл Гоцук рассказал о причинах, по которым главный тренер клуба Сергей Юран доверил ему капитанскую повязку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает себя одним из самых опытных футболистов команды. По мнению Кирилла, капитан должен донести идеи тренерского штаба до команды, и он хорошо знает требования Сергея Николаевича.
Об этом Гоцук сообщил телеканалу "Матч ТВ". Напомним, что Кирилл Гоцук ранее играл в команде "Пари НН" под руководством Юрана и добился там хороших результатов.
В 2023 году "горожане" занимали средние позиции в чемпионате России, именно в этот период Гоцук стал капитаном команды. Также переход Гоцука в Турцию был организован Юраном.