Spartak Makhachkala Dinamo ustidan ustun o‘yin ko‘rsatdi
Moskva "Spartak"ining sobiq hujumchisi Denis Davydov o‘zining sobiq jamoasining Makhachkala "Dinamo"ga qarshi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Premer Ligasi birinchi tur uchrashuvi "qizil-oq" jamoaning 1:0 hisobidagi minimal g‘alabasi bilan yakunlandi. "Spartak" aniq ustunlikka ega bo‘lib, butun o‘yinni nazorat qildi.
Jamoa bitta gol urdi va yana ko‘proq imkoniyatlarni yaratdi, ammo maydonda raqibning o‘yinchisi haydalgach, o‘yin darajasi pasaydi va ular o‘yin tempini tushirishdi, deya ta’kidladi mutaxassis "RB Sport"ga bergan intervyusida. Denis Davydov ayniqsa Kristofer Martins va Markinyosni ajratib ko‘rsatdi, ularning o‘yini ayni uchrashuvda eng yaxshi bo‘lganini ta’kidladi.
Keyingi o‘yinda "Spartak" ham o‘z maydonida maydonga chiqadi. 27 iyul kuni "qizil-oq"lar "Baltika" jamoasini qabul qiladi.
Ushbu uchrashuv ham muxlislar uchun qiziqarli va muhim bo‘lishi kutilmoqda. Jamoa o‘zining uy maydonida g‘alaba qozonishga intilmoqda.

Спартак Махачкала продемонстрировал превосходную игру над Динамо
Бывший нападающий московского "Спартака" Денис Давыдов высказал свое мнение о матче своей бывшей команды против махачкалинского "Динамо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч первого тура Российской Премьер-Лиги завершился минимальной победой "красно-белых" со счетом 1:0. "Спартак" имел явное преимущество и контролировал всю игру.
Команда забила один гол и создала еще больше возможностей, однако после удаления игрока соперника уровень игры упал, и они сбавили темп, отметил специалист в интервью "RB Sport". Денис Давыдов особенно выделил Кристофера Мартинса и Маркиньоса, отметив, что их игра была лучшей в этом матче.
В следующем матче "Спартак" также выйдет на поле на своем стадионе. 27 июля "красно-белые" примут команду "Балтика".
Этот матч также ожидается интересным и важным для болельщиков. Команда стремится к победе на своем домашнем стадионе.