Real futbolchilariga kelasi mavsum haqida ma’lumot berildi
«Real» futbolchilari yangi bosh murabbiy Xabi Alonso rahbarligida Klub jahon chempionatida ishtirok etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Madridliklar yarim finalga chiqishga muvaffaq bo‘ldi, biroq unda «PSJ» jamoasidan 0:4 hisobida yirik mag‘lubiyatga uchradi. Hozirda «Real» futbolchilari ta’tilga chiqishgan.
Transfer News Live manbasining jurnalist Xose Felix Diasga tayanib ma’lumot berishicha, jamoaning asosiy tarkibidagi barcha futbolchilar kelasi mavsumdagi o‘z rollari haqida xabardor qilingan. Ta’til vaqtida har bir o‘yinchi kelajakdagi faoliyati haqida o‘ylab, qaror qabul qilish imkoniga ega.
Shuningdek, hujumchi Rodrigoning muntazam o‘yin amaliyotini olishda qiyinchiliklarga duch kelishi aytilmoqda, shuning uchun braziliyalik futbolchi jamoani tark etishi mumkinligi ta’kidlanmoqda. Jamoa va futbolchilar uchun kelgusi mavsumda yangi imkoniyatlar va o‘zgarishlar kutilmoqda.

Игрокам Реала была предоставлена информация о следующем сезоне
Игроки «Реала» приняли участие в клубном чемпионате мира под руководством нового главного тренера Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мадридцы смогли выйти в полуфинал, однако там потерпели крупное поражение от команды «ПСЖ» со счетом 0:4. В настоящее время игроки «Реала» находятся на отдыхе.
По информации журналиста Transfer News Live Хосе Феликса Диаса, все футболисты основного состава команды были проинформированы о своих ролях в следующем сезоне. Во время отпуска каждый игрок имеет возможность подумать о своей будущей карьере и принять решение.
Также сообщается, что нападающему Родриго может быть трудно получить регулярную игровую практику, поэтому подчеркивается, что бразильский футболист может покинуть команду. Ожидаются новые возможности и изменения для команды и игроков в следующем сезоне.