Italiya hujumchisi Stefano Okaka ikki yillik tanaffusdan so‘ng yana maydonga qaytmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Serie C ligasida “Ravenna” jamoasi sharafini himoya qiladi. Uning oldingi jamoasi “Istanbul Boshaksehir” bo‘lib, u bilan shartnomasi 2023 yilda tugagan.
Bundan avval u “Roma”, “Sampdoriya” va “Udineze” kabi jamoalarda ham o‘ynagan. Futbolchi o‘z fikrlarini shunday ifoda etdi: “Vaqt juda tez o‘tmoqda, yigirma yil bir zumday o‘tdi.
Men oilamga ko‘proq vaqt ajratish uchun to‘xtab qoldim, lekin hozir qaytishga tayyorman. Futbol mening hayotimdir.” Shuningdek, “Ravenna” jamoasi, “Breshiya” kabi, moliyaviy qiyinchiliklarni boshdan kechirgan va hozirda yangi sahifadan ish boshlamoqda.
Bu jamoalar o‘z faoliyatini yangicha ruhda davom ettirishga intilmoqda. Futbol muxlislari uchun bu yangilik katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Стефано Окака вернулся на поле спустя два года
Итальянский нападающий Стефано Окака возвращается на поле после двухлетнего перерыва. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он защищает цвета команды "Равенна" в лиге Серия C. Его предыдущей командой был "Истанбул Башакшехир", с которым у него контракт закончился в 2023 году.
Ранее он также играл в таких командах, как "Рома", "Сампдория" и "Удинезе". Футболист выразил свои мысли так: "Время летит очень быстро, двадцать лет пролетели в одно мгновение.
Я остановился, чтобы уделить больше времени семье, но сейчас я готов вернуться. Футбол — это моя жизнь." Также команда "Равенна", как и "Брешия", пережила финансовые трудности и сейчас начинает новую страницу.
Эти команды стремятся продолжать свою деятельность в новом духе. Для футбольных болельщиков эта новость вызывает большой интерес.