«Chelsi» jamoasining darvozaboni Robert Sanches asosiy tarkibda qoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik futbolchi o‘tgan mavsum davomida ba’zi xatolari uchun tanqid qilinsa-da, jamoada boshqa darvozabonlarga qiziqish borligi haqida xabarlar tarqaldi. Shunga qaramay, jurnalist Rudi Galetti ma’lum qilishicha, «Chelsi» rahbariyati Sanchesga ishonch bildirishni davom ettirishga qaror qilgan va u yangi mavsumda ham asosiy darvozabon bo‘lib qoladi.
27 yoshli futbolchi yaqinda o‘tgan Klub jahon chempionatida o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatdi va «Oltin qo‘lqop» mukofotiga sazovor bo‘ldi. Enzo Mareska boshchiligidagi jamoa turnirda g‘olib chiqib, finalda «PSJ»ni 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
Robert Sanchesning «Chelsi» bilan amaldagi shartnomasi 2030 yilgacha mo‘ljallangan. Bu esa jamoaning darvozaboniga nisbatan uzoq muddatli ishonchini bildiradi.
Shu bilan birga, Sanchesning jamoadagi roli va ishtiroki yangi mavsumda ham muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Челси делает Санчеса основным вратарем в новом сезоне
Вратарь команды «Челси» Роберт Санчес останется в основном составе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский футболист, несмотря на критику за некоторые ошибки в прошлом сезоне, стал объектом интереса других вратарей в команде. Тем не менее, журналист Руди Галетти сообщает, что руководство «Челси» решило продолжить доверять Санчесу, и он останется основным вратарем в новом сезоне.
27-летний футболист недавно хорошо проявил себя на прошедшем клубном чемпионате мира и был удостоен награды «Золотые перчатки». Команда под руководством Энцо Марески выиграла турнир, победив в финале «ПСЖ» со счетом 3:0.
Действующий контракт Роберта Санчеса с «Челси» рассчитан до 2030 года. Это свидетельствует о долгосрочном доверии к вратарю команды.