Vest Xem 2029 yilda stadionni bo‘shatadi
Buyuk Britaniya hukumati 2029 yilda Londonda o‘tkazilishi rejalashtirilayotgan yengil atletika bo‘yicha jahon chempionatini moliyaviy qo‘llab-quvvatlashini va’da qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Musobaqalar Vest Xem jamoasining uy o‘yinlarini o‘tkazadigan Olimpiya stadionida bo‘lib o‘tishi mumkin. Hozircha musobaqalar qaysi oyda o‘tkazilishi aniq emas, ammo sentabr oyida bo‘lishi ehtimoli yuqori hisoblanadi.
Agar Londondan kelgan ariza muvaffaqiyatli bo‘lsa, Vest Xem jamoasi ma’lum muddatga stadionni bo‘shatishi kerak bo‘ladi, deb The Times nashri xabar berdi. Vest Xem jamoasi Angliya Premer-ligasining so‘nggi mavsumini musobaqa jadvalida 14-o‘rinda yakunlagan.
Ushbu qaror mamlakat sport sohasidagi rivojlanish va yirik xalqaro tadbirlarni o‘tkazish imkoniyatlarini kengaytirishga qaratilgan. Shuningdek, bu Londonda sport infrastrukturasi va turizm sohasining yanada rivojlanishiga turtki bo‘lishi kutilmoqda.

Вест Хэм освободит стадион в 2029 году
Правительство Великобритании пообещало финансовую поддержку чемпионата мира по легкой атлетике, который планируется провести в Лондоне в 2029 году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Соревнования могут пройти на Олимпийском стадионе, где проводит свои домашние матчи команда Вест Хэм. Пока неясно, в каком месяце будут проведены соревнования, однако вероятность их проведения в сентябре считается высокой.
Если заявка из Лондона будет успешной, команда Вест Хэм должна будет освободить стадион на определенный срок, сообщает издание The Times. Команда Вест Хэм завершила последний сезон в английской Премьер-лиге на 14-м месте в турнирной таблице.
Это решение направлено на развитие спорта в стране и расширение возможностей для проведения крупных международных мероприятий. Также ожидается, что это даст толчок к дальнейшему развитию спортивной инфраструктуры и туризма в Лондоне.