Maksim Oreshkin Pinyaev transferida muhim rol o‘ynaydi
CSKA "Lokomotiv"dan hujumchi yarim himoyachi Sergey Pinyaevni sotib olish huquqini faollashtirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa rahbariyati 20 yoshli futbolchining kelajagi borasida qaror qabul qilishi uchun barcha imkoniyatlarni yaratmoqda. Hozirgi vaqtda hammasi aynan Pinyaevning o‘z qaroriga bog‘liq.
Jurnalist Maksim Allanazarovning aytishicha, Pinyaevning "Lokomotiv"dan CSKAga o‘tishida muhim rol o‘ynashi mumkin bo‘lgan shaxs — CSKA boshqaruv kengashi raisi Maksim Oreshkindir. U klubda o‘zining istagini amalga oshirishni maqsad qilgan.
Allanazarov o‘zining telekanalida bu haqda shunday yozgan: "Bu ishda asosiy rolni Maksim Oreshkin o‘ynashi mumkin. CSKA rahbari Pinyaevni jamoasida ko‘rishni xohlaydi va bu orzusini amalga oshirishga harakat qilmoqda." Shuningdek, CSKA Premyer-liganing birinchi turida "Orenburg" jamoasi bilan durang o‘ynadi.
O‘yinning yakuniy hisoblari 0:0 bo‘ldi. Bu natija jamoaning mavsumdagi holati va kelajakdagi o‘yinchilar bilan ishlash rejalari haqida fikr yuritishga imkon beradi.

Максим Орешкин сыграет важную роль в трансфере Пиняева
ЦСКА может активировать право на покупку нападающего полузащитника Сергея Пиняева у "Локомотива". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство команды создает все возможности для принятия решения о будущем 20-летнего футболиста. В настоящее время все зависит именно от решения Пиняева.
Журналист Максим Алланазаров заявил, что важную роль в переходе Пиняева из "Локомотива" в ЦСКА может сыграть председатель совета директоров ЦСКА Максим Орешкин. Он нацелен реализовать свое желание в клубе.
Алланазаров написал об этом на своем телеканале: "В этом деле основную роль может сыграть Максим Орешкин. Руководитель ЦСКА хочет видеть Пиняева в своей команде и старается осуществить эту мечту."
Также ЦСКА сыграл вничью с командой "Оренбург" в первом туре Премьер-лиги.
Итоговый счет матча составил 0:0. Этот результат позволяет размышлять о состоянии команды в сезоне и планах по работе с будущими игроками.