Mostovoy: RPL o‘yinlari depressiyadan qutqaradimi?
Aleksandr Mostovoy, Rossiya futbolining afsonaviy o‘yinchisi, qiziqarli savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobiq "Selta" futbolchisi Rossiya Premer-ligasining o‘yinlarini tomosha qilish odamlarni depressiyadan saqlab qolish mumkinmi, deb so‘rashdi. Mostovoy bunga hazil aralash javob berdi.
U aytishicha, ba’zilarga bu yordam berishi mumkin, boshqalar esa aksincha, yanada chuqurroq depressiyaga tushib qolishi mumkin. Tibbiyot sohasida ko‘plab mutaxassislar va ekspertlar mavjud bo‘lib, ehtimol, depressiyaga qarshi turli usullar ishlab chiqilmoqda.
Hozirgi vaqtda Rossiya Premer-ligasining birinchi turi yakunlandi. Turnir jadvalida "Krasnodar" va "Lokomotiv" jamoalari yetakchilik qilmoqda, ular o‘zining dastlabki o‘yinlarini 3:0 hisobida g‘alaba bilan yakunlashdi.
Ikkinchi tur bahslari 25 dan 27 iyulgacha davom etadi. Amaldagi chempion "Krasnodar" hisoblanadi.
Futbol o‘yinlari nafaqat sportga qiziqqanlarni, balki ruhiy holatini yaxshilashni istagan odamlarni ham birlashtiradi. Shunday ekan, sportning inson hayotidagi o‘rni katta va uning ijobiy ta’siri ko‘p jihatdan namoyon bo‘ladi.

Mostovoy: Спасают ли игры РПЛ от депрессии?
Александр Мостовой, легендарный игрок российского футбола, ответил на интересный вопрос. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывшего игрока "Сельты" спросили, могут ли игры Российской Премьер-лиги помочь людям избежать депрессии. Мостовой ответил на это с юмором.
Он сказал, что некоторым это может помочь, в то время как другие, наоборот, могут впасть в еще более глубокую депрессию. В области медицины существует множество специалистов и экспертов, которые, возможно, разрабатывают различные методы борьбы с депрессией.
В настоящее время завершился первый тур Российской Премьер-лиги. В турнирной таблице лидируют команды "Краснодар" и "Локомотив", которые завершили свои первые игры с победой 3:0.
Матчи второго тура будут проходить с 25 по 27 июля. Действующим чемпионом является "Краснодар".
Футбольные игры объединяют не только тех, кто интересуется спортом, но и людей, желающих улучшить свое психическое состояние. Таким образом, место спорта в жизни человека велико, и его положительное влияние проявляется во многих аспектах.