Grishin: Fayzullaevning transferi CSKA uchun foydali
O‘tgan yillarda mashhur bo‘lgan futbolchi Aleksandr Grishin Abbasbek Fayzullaevning CSKA jamoasidan Istanbul Boshakshehir klubiga o‘tishi ehtimoli haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq 21 yoshli futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tganligi ma’lum bo‘ldi. Grishin ushbu kelishuvni ijobiy baholamoqda.
Uning so‘zlariga ko‘ra, CSKA jamoasi a’lo darajada ish olib borgan. Odatda futbolchini uning eng yuqori darajasida sotish tavsiya etiladi.
Klub futbolchini 500 ming dollarga sotib olib, uni 7 million dollarga sotgan. Bu esa klub uchun juda foydali bitim bo‘lgan.
Abbasbek Fayzullaev CSKA safida 72 rasmiy o‘yinda maydonga tushdi. U ushbu o‘yinlarda 8 ta gol urdi va 22 ta golga uzatma berdi.
Keyingi Premyer liga o‘yini 27 iyul, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi. CSKA o‘z maydonida Ahmat jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi muhim bosqichlaridan biri hisoblanadi. Futbolchilar va muxlislar uchrashuvni katta qiziqish bilan kutmoqda.

Гришин: Трансфер Файзуллаева полезен для ЦСКА
В прошлом году известный футболист Александр Гришин высказал свои мысли о вероятности перехода Аббасбека Файзуллаева из команды ЦСКА в клуб Стамбул Башакшехир. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее стало известно, что 21-летний футболист прошел медицинское обследование. Гришин положительно оценивает данное соглашение.
По его словам, команда ЦСКА провела отличную работу. Обычно рекомендуется продавать футболиста на его высшем уровне.
Клуб купил футболиста за 500 тысяч долларов и продал его за 7 миллионов долларов. Это было очень выгодной сделкой для клуба.
Аббасбек Файзуллаев провел 72 официальных матча за ЦСКА. В этих играх он забил 8 голов и сделал 22 голевые передачи.
Следующий матч Премьер-лиги пройдет 27 июля, в воскресенье. ЦСКА выйдет на поле против команды Ахмат на своем стадионе.
Эта игра считается одним из важных этапов сезона для команды. Футболисты и болельщики с большим интересом ждут встречи.