Tomori: O‘tgan mavsum biz kutgandan yomonroq
Angliyalik himoyachi Fikayo Tomori Italiyaning «Milan» klubida o‘tgan mavsum juda muvaffaqiyatsiz kechgani haqida ochiq gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Eslatib o‘tamiz, «Milan» Seriya A chempionatida faqat sakkizinchi o‘rinni egallab, keyingi mavsumda Yevrokuboklarda ishtirok etish huquqidan mahrum bo‘ldi. Tomori «PianetaMilan.it» nashriga bergan intervyusida o‘tgan mavsum ularning kutganidan yomonroq bo‘lganini ta’kidladi.
U shuningdek, endi o‘tgan voqealarni eslash vaqti emasligini, chunki oldinda yangi mavsum borligini va jamoa imkon qadar yaxshiroq natijaga erishish uchun harakat qilishi lozimligini bildirdi. Fikayo Tomori 2021 yil yanvaridan buyon «Milan» jamoasida o‘ynab kelmoqda.
Uning ishtirokida jamoa o‘z kuchini oshirishga intilmoqda va yangi mavsumda yanada muvaffaqiyatli natijalar ko‘rsatishga umid qilmoqda. Klub rahbariyati va futbolchilar jamoani rivojlantirish va yuqori o‘rinlarga chiqish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

Томори: Прошлый сезон оказался хуже, чем мы ожидали
Английский защитник Фикайо Томори откровенно заявил о том, что прошлый сезон в итальянском клубе «Милан» был очень неудачным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Напомним, что «Милан» занял только восьмое место в Серии А и лишился права участвовать в еврокубках в следующем сезоне. Томори в интервью изданию «PianetaMilan.it» отметил, что прошлый сезон оказался хуже, чем они ожидали.
Он также заявил, что сейчас не время вспоминать о прошлом, так как впереди новый сезон, и команде нужно стараться добиться как можно лучших результатов. Фикайо Томори играет за команду «Милан» с января 2021 года.
С его участием команда стремится повысить свои силы и надеется показать более успешные результаты в новом сезоне. Руководство клуба и футболисты используют все возможности для развития команды и выхода на высокие позиции.