Parij Sen-Jermen jamoasi transfer oynasi yopilishidan oldin yana bir nechta shartnomalarni amalga oshirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati tarkibni kuchaytirishga qodir bo‘lgan bir yoki ikki yangi futbolchini taklif qilishni rejalashtirmoqda. Jurnalist Banjamin Kvare ma’lumotiga ko‘ra, jamoada katta o‘zgarishlar qilish zarurati ko‘rilmayapti, chunki so‘nggi mavsum muvaffaqiyatli o‘tgan.
Shuning uchun asosiy maqsad hozirgi erishilgan muvozanatni saqlab qolishdir. Eslatib o‘tish joizki, Parij Sen-Jermen 2024/25 yilgi mavsumda Fransiya chempionati, Fransiya kubogi, mahalliy Superkubok va Chempionlar ligasida g‘olib bo‘ldi.
Yaqinda o‘tkazilgan Klub jahon chempionatida esa Luis Enrique boshchiligidagi jamoa finalga chiqdi, ammo “Chelsi”ga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu natijalar klubning yuqori darajada raqobatbardosh ekanligini ko‘rsatadi va kelgusida ham yuqori natijalarga erishish maqsadida faoliyat davom etadi.

ПСЖ на трансферном рынке приобретает новых футболистов
Команда Париж Сен-Жермен может заключить еще несколько контрактов до закрытия трансферного окна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба планирует предложить одного или двух новых футболистов, способных усилить состав. По информации журналиста Бенжамена Кваре, необходимость в больших изменениях в команде не видится, так как последний сезон прошел успешно.
Поэтому основной целью является сохранение достигнутого баланса. Напоминаем, что Париж Сен-Жермен стал победителем чемпионата Франции, Кубка Франции, местного Суперкубка и Лиги чемпионов в сезоне 2024/25.
Недавно на проведенном клубном чемпионате мира команда под руководством Луиса Энрике вышла в финал, но проиграла "Челси" со счетом 0:3. Эти результаты показывают, что клуб остается высококонкурентоспособным и продолжит свою деятельность с целью достижения высоких результатов в будущем.