Holann haqoratga hazil bilan javob qaytardi
Manchester Siti hujumchisi Erling Holann tug‘ilgan kunida ijtimoiy tarmoqlarda haqoratli xabarga duch keldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Foydalanuvchilardan biri futbolchiga nafrat va shaxsiy haqoratlar bilan to‘la tajovuzkor tilak yozdi. Holann bu holatga javobsiz qolmadi va hazil bilan javob qaytardi.
U “Sizning iliq tabrigingiz uchun rahmat, Will McHale. Umid qilamanki, ota-onangiz sizning so‘zlaringiz bilan faxrlanadi,” deb yozdi.
Keyinroq xabar muallifi o‘z aybini tan olib, uzr so‘radi. U “Men g‘azab va nafrat bilan to‘la so‘zlarni ishlatdim.
Bu men haqiqatan kimligimni aks ettirmaydi va futbolga bo‘lgan haqiqiy muhabbat bilan bog‘liq emas,” dedi. O‘tgan mavsumda Erling Holann Manchester Siti safida 48 o‘yin o‘tkazib, 34 ta gol urdi va beshta golli pas berdi.
Uning Angliya klubidagi shartnomasi 2034 yilgacha mo‘ljallangan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 180 million yevroga teng.

Холланн оскорблению ответил шуткой
Нападающий Манчестер Сити Эрлинг Холанн столкнулся с оскорбительным сообщением в социальных сетях на свой день рождения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Один из пользователей написал футболисту агрессивное сообщение, полное ненависти и личных оскорблений. Холанн не остался в стороне и ответил с юмором.
Он написал: "Спасибо за ваше теплое поздравление, Уилл МакХейл. Надеюсь, ваши родители гордятся вашими словами."
Позже автор сообщения признал свою вину и извинился. Он сказал: "Я использовал слова, полные гнева и ненависти.
Это не отражает того, кто я на самом деле, и не связано с истинной любовью к футболу." В прошлом сезоне Эрлинг Холанн провел 48 матчей за Манчестер Сити, забил 34 гола и сделал пять голевых передач.
Его контракт с английским клубом рассчитан до 2034 года. Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 180 миллионов евро.