Richard Rios «Benfika» bilan uzoq muddatli shartnoma imzoladi
Kolumbiya milliy terma jamoasining yarim himoyachisi Richard Rios Lissabonning «Benfika» klubi bilan uzoq muddatli shartnoma imzolagani haqida o‘z his-tuyg‘ularini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
25 yoshli futbolchi bilan tuzilgan kelishuv 2030 yilgacha mo‘ljallangan. Riosning aytishicha, bu voqea uning va oilasi uchun katta bayramdir.
U bunday o‘tish katta yutuq ekanini ta’kidladi. Richard avvaldan Yevropa futbolida o‘ynashni orzu qilganini va hozir «Benfika» kabi buyuk klubda o‘zini ko‘rish uning uchun juda katta baxt ekanini aytdi.
Klub matbuot xizmati futbolchining so‘zlarini aynan shu tarzda e’lon qildi. Richard Riosning «Benfika» klubi futbolchisi sifatida rasmiy taqdimoti 22 iyul, seshanba kuni bo‘lib o‘tdi.
Bu voqea uning yangi jamoasiga qo‘shilishi va kelgusidagi faoliyatining boshlanishi sifatida muhim ahamiyatga ega. Shartnoma uzoq muddatli bo‘lgani sababli, futbolchi klubda o‘zini ishonchli his qilmoqda va kelajakda katta yutuqlarga erishishni maqsad qilgan.

Ричард Риос подписал долгосрочный контракт с «Бенфикой»
Полузащитник сборной Колумбии Ричард Риос поделился своими эмоциями по поводу подписания долгосрочного контракта с клубом «Бенфика» из Лиссабона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Соглашение, подписанное с 25-летним футболистом, рассчитано до 2030 года. По словам Риоса, это событие является большим праздником для него и его семьи.
Он подчеркнул, что такой переход — это большое достижение. Ричард сказал, что всегда мечтал играть в европейском футболе, и сейчас видеть себя в таком великом клубе, как «Бенфика», для него — огромная радость.
Пресс-служба клуба опубликовала слова футболиста именно в таком виде. Официальная презентация Ричарда Риоса в качестве игрока «Бенфики» состоялась 22 июля, во вторник.
Это событие имеет важное значение как для его присоединения к новой команде, так и для начала его будущей карьеры. Поскольку контракт долгосрочный, футболист чувствует себя уверенно в клубе и ставит перед собой цель добиться больших успехов в будущем.