Ten Hag: Jaka Bayerdan ketmaydi, agent gaplari yolg‘on
Leverkusenning Bayer jamoasi bosh murabbiyi Erik Ten Hag Granit Jakani Angliyaning Sunderland klubiga o‘tishi mumkinligi haqidagi agent Xose Nogeraning bayonotiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy klub futbolchidan ayrilmoqchi emasligini ta’kidladi, garchi o‘yinchining vakillari turli gaplarni aytmoqda. Ten Hagning so‘zlariga ko‘ra, agentlar turli narsalarni aytishi mumkin, ammo haqiqat shundaki, jamoa allaqachon uchta asosiy futbolchini yo‘qotgan.
Yana bir asosiy o‘yinchining ketishi jamoaning tuzilishi va falsafasini buzadi. Shuning uchun ular bunday vaziyatga yo‘l qo‘ymaydi.
OAV ma’lumotlariga ko‘ra, Sunderland jamoasi tarkibni qayta shakllantirish jarayonida Jakaga qiziqish bildirgan, ammo futbolchi bu borada rasmiy bayonot bermagan. Umuman olganda, hozirgi kunda Bayer jamoasi o‘z asosiy futbolchilaridan voz kechishni istamaydi va tarkibni saqlab qolishga harakat qilmoqda.

Тен Хаг: Жака не уйдет из Байера, слова агента ложные
Главный тренер команды Байер из Леверкузена Эрик тен Хаг прокомментировал заявление агента Хосе Ногера о том, что Гранит Джака может перейти в английский клуб Сандерленд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тренер подчеркнул, что не хочет расставаться с футболистом, хотя представители игрока говорят разные вещи. По словам тен Хага, агенты могут говорить разные вещи, но правда в том, что команда уже потеряла троих основных футболистов.
Уход еще одного ключевого игрока нарушит структуру и философию команды. Поэтому они не допустят такой ситуации.
Согласно данным СМИ, команда Сандерленд проявила интерес к Джака в процессе реорганизации состава, однако футболист не сделал официального заявления по этому поводу. В целом, на сегодняшний день команда Байер не хочет расставаться со своими основными игроками и старается сохранить состав.