Tramp Eron muzokarasi natijasiz bo'lsa energiya infratuzilmasiga zarba beradi
Milanlik "Inter" futbol klubining yarim himoyachisi Hakan Chalxanoglu noqulay vaziyatga tushib qoldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa Jahon klub chempionatidan chiqib ketgach, kapitan Lautaro Martines ba'zi futbolchilar jamoa uchun o‘ynashni istamayotganini aytdi. Shundan so‘ng, klub prezidenti Juzeppe Marotta argentinalik futbolchining aynan Chalxanoglu haqida gapirayotganini ochiqchasiga bildirdi.
Bu holatdan keyin ommaviy axborot vositalarida Chalxanogluning yaqin orada Turkiyaning "Fenerbaxche" yoki "Galatasaroy" jamoalariga o'tishi haqida mish-mishlar tarqaldi. Biroq yarim himoyachining agenti Turkiyaga ko‘chishi haqidagi ma'lumotlarni rad etdi.
Jurnalist Paskuale Guarro ma'lumotlariga ko‘ra, yangi mavsum boshlanishidan oldin Chalxanoglu Lautaro Martines va "Inter" rahbariyati bilan yuzma-yuz kelishi kerak. Futbolchilar klub rahbarlari bilan uchrashib, kelib chiqqan nizoni hal qilishga va oldingi voqealarni unutishga harakat qilishadi.
Ushbu uchrashuv jamoa ichidagi tinchlik va hamjihatlikni tiklashga qaratilgan. Shunday qilib, "Inter" klubi yangi mavsumga jamoaviy ruh va barqarorlik bilan kirishni maqsad qilgan.

Чалханоглу встретится с руководством Интерa
Полузащитник миланского футбольного клуба "Интер" Хакан Чалханоглу оказался в неудобной ситуации. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После выхода команды из клубного чемпионата мира капитан Лаутаро Мартинес заявил, что некоторые футболисты не хотят играть за команду. После этого президент клуба Джузеппе Маротта открыто заявил, что аргентинский футболист говорит именно о Чалханоглу.
После этого в СМИ распространились слухи о возможном переходе Чалханоглу в турецкие клубы "Фенербахче" или "Галатасарай". Однако агент полузащитника опроверг информацию о его переходе в Турцию.
По данным журналиста Паскуале Гуарро, перед началом нового сезона Чалханоглу должен встретиться лицом к лицу с Лаутаро Мартинесом и руководством "Интера". Футболисты встретятся с руководством клуба, чтобы решить возникший конфликт и попытаться забыть о предыдущих событиях.
Эта встреча направлена на восстановление мира и единства в команде. Таким образом, клуб "Интер" ставит целью войти в новый сезон с командным духом и стабильностью.