Gatskan: Rostov Zenitga o‘yin yaratishga imkon bermadi
Sobiq «Rostov» jamoasining yarim himoyachisi Aleksandr Gatskan «Zenit»ga qarshi birinchi tur o‘yinida Jonatan Albaniyning o‘yinini tahlil qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Sankt-Peterburg jamoasi foydasiga 2:1 hisobida yakunlandi. Ekspertning fikricha, birinchi bo‘limda yuqori bosim va uch hujumchi tomonidan amalga oshirilgan pressinq o‘yinni belgilab berdi.
Bu bosim natijasida darvozabon xato qildi va Ivan Komarov ajoyib tarzda gol urdi. Gol urilgandan keyin raqib jamoaga o‘yin yaratishga imkon berilmadi.
Birinchi bo‘limda «Rostov» safida Komarov gol urgan bo‘lsa, ikkinchi bo‘limda «Zenit» safidan Mateo Kassyerra va Andrey Mostovoy hisobni o‘zgartirdi. Keyingi turda «Rostov» Moskva shahridagi «Dinamo» jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.

Гатскан: Ростов Зениту не дал создать игру
Бывший полузащитник «Ростова» Александр Гацкан проанализировал игру Джонатана Альбани в первом туре против «Зенита». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 2:1 в пользу санкт-петербургской команды. По мнению эксперта, в первом тайме высокий прессинг и действия трех нападающих определили ход игры.
В результате этого прессинга вратарь допустил ошибку, и Иван Комаров великолепно забил гол. После забитого гола сопернику не дали создать игру.
В первом тайме за «Ростов» забил Комаров, а во втором тайме за «Зенит» отличились Матео Кассьера и Андрей Мостовой. В следующем туре «Ростов» выйдет на поле против московского «Динамо».