Vladimir Bystrov, sobiq "qizil-oq" jamoasi futbolchisi, birinchi Rossiya chempionati ligasining birinchi turida poytaxt klubi Makhachqaladagi "Dinamo" jamoasiga 1:0 hisobida g‘alaba qozongan o‘yindagi hakamlik haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, hakamlar jamoasiga nisbatan shikoyat qilish uchun hech qanday sabab yo‘q edi, barcha bahsli vaziyatlar qoidalar doirasida to‘g‘ri hal etilgan. Bystrov o‘zining sobiq futbolchi sifatidagi tajribasiga asoslanib, hakam Vasiliy Kazartsevning har bir qarorini tushunishini ta’kidladi.
U bekor qilingan gollar va belgilab berilmagan penaltilar qat’iy qonun doirasida bo‘lganini aytdi. O‘yindan so‘ng poytaxt klubi bir qator hakamlik qarorlaridan norozi bo‘lib, Rossiya futbol ittifoqining etik nazorat qo‘mitasiga murojaat qildi.
"Spartak" jamoasi bir nechta muhim vaziyatlarni, jumladan "Dinamo" jarima maydonidagi bahsli holatlarni va gollarni bekor qilishni qayta ko‘rib chiqishni so‘radi, chunki ular ba’zi vaziyatlarda hakamlar boshqa qarorlar qabul qilishi mumkin deb hisoblashadi.

Быстров судья Казартцева решения защитил
Владимир Быстров, бывший футболист "красно-белых", высказал свое мнение о судействе в матче первого тура первой лиги чемпионата России, в котором столичный клуб одержал победу над "Динамо" из Махачкалы со счетом 1:0. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, не было никаких оснований для жалоб на судейскую бригаду, все спорные ситуации были правильно разрешены в рамках правил. Быстров, основываясь на своем опыте бывшего футболиста, подчеркнул, что понимает каждое решение судьи Василия Казартцева.
Он отметил, что отмененные голы и не назначенные пенальти находились в строгих рамках закона. После матча столичный клуб выразил недовольство рядом судейских решений и обратился в комитет по этическому контролю Российского футбольного союза.
Команда "Спартак" попросила пересмотреть несколько важных ситуаций, включая спорные моменты в штрафной "Динамо" и отмененные голы, так как они считают, что судьи могли принять другие решения в некоторых ситуациях.