Movsesyan CSKA yosh futbolchilar bilan qiyinchiliklarni aytdi
Sobiq CSKA sport direktori Andrey Movsesyan yosh futbolchilar bilan ishlashda duch kelgan qiyinchiliklar haqida so‘zlab berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, iste’dodli o‘yinchilarni jamoada ushlab qolish juda murakkab jarayon hisoblanadi. Movsesyan aytishicha, Golo­vin, Kuchaev, Chalov, Kislyak va Glebov kabi futbolchilarni yuqori darajaga olib chiqish oson ish emas.
Har bir vaqtda ularni boshqa jamoalar sotib olishlari yoki muhim vaziyatda ishonchni yo‘qotish xavfi mavjud. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, har bir futbolchining vakillari bilan murakkab muzokaralar o‘tkazilgan.
Shuningdek, Movsesyan Rossiya klubi Rostovni yoshlarni rivojlantirishga qaratilgan faoliyati uchun maqtadi, ammo bunday yondashuv yirik klublarda ancha qiyinroq ekanini ta’kidladi. Umuman olganda, yoshlar bilan ishlashda sabr-toqat va puxta rejalashtirish talab etiladi, chunki iste’dodlarni saqlab qolish va ularni rivojlantirish jamoa muvaffaqiyati uchun muhim omildir.

Мовсесян рассказал о трудностях с молодыми футболистами ЦСКА
Бывший спортивный директор ЦСКА Андрей Мовсесян рассказал о трудностях, с которыми он сталкивался при работе с молодыми футболистами. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что удержание талантливых игроков в команде является очень сложным процессом. По словам Мовсесяна, вывести таких футболистов, как Головин, Кучаев, Чалов, Кисляк и Глебов, на высокий уровень — непростая задача.
В любое время существует риск, что их купят другие команды или они потеряют доверие в важной ситуации. По словам специалиста, с представителями каждого футболиста проводились сложные переговоры.
Также Мовсесян похвалил российский клуб Ростов за его деятельность, направленную на развитие молодежи, но подчеркнул, что такой подход в крупных клубах значительно сложнее. В целом, работа с молодежью требует терпения и тщательного планирования, так как сохранение и развитие талантов является важным фактором для успеха команды.