Italiyalik hujumchi Mateo Retegi "Atalanta" klubidagi faoliyatini yakunlab, Saudiya Arabistonining "Al-Qadisiyah" jamoasi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Transfer narxi 67 million yevroni tashkil etdi va kelishuv 2028 yilgacha mo‘ljallangan. 26 yoshli futbolchi Saudiya Arabistoniga jo‘nashdan oldin klub va muxlislarga o‘z minnatdorchiligini bildirdi.
U "Atalanta"da o‘tgan yillar uchun rahmat aytib, katta klubning bir qismi bo‘lish sharaf ekanini ta’kidladi. Murabbiylar, shifokorlar va xodimlarga ko‘rsatgan e’tibor uchun alohida minnatdorlik bildirdi.
Shuningdek, rahbariyatga ishonch uchun va jamoa a’zolariga qo‘llab-quvvatlagani uchun tashakkur izhor qildi. Retegi bu davrni qalbida doim saqlab qolishini va iliqlik bilan ketayotganini ta’kidladi.
O‘tgan mavsumda u Seriya A chempionatining eng yaxshi to‘purariga aylangan bo‘lib, 25 ta gol urdi. Umuman olganda, "Atalanta" safida 49 ta o‘yinda maydonga tushib, 28 ta gol urdi va 10 ta golli uzatma berdi.

Матео Ретеги покинул Атланту, уехал в Саудовскую Аравию
Итальянский нападающий Матео Ретеги завершил свою карьеру в клубе "Аталанта" и подписал контракт с командой "Аль-Кадисия" из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Цена трансфера составила 67 миллионов евро, а соглашение рассчитано до 2028 года. 26-летний футболист выразил благодарность клубу и болельщикам перед отъездом в Саудовскую Аравию.
Он поблагодарил "Аталанту" за прошедшие годы и отметил, что быть частью большого клуба — это честь. Отдельную благодарность он выразил тренерам, врачам и сотрудникам за оказанное внимание.
Также он поблагодарил руководство за доверие и членам команды за поддержку. Ретеги подчеркнул, что всегда будет хранить этот период в своем сердце и уходит с теплом.
В прошлом сезоне он стал лучшим бомбардиром Серии А, забив 25 голов. В общей сложности он провел 49 матчей за "Аталанту", забил 28 голов и сделал 10 голевых передач.