Moskvaliklar o‘z maydonida "Sochi" jamoasiga qarshi 3:0 hisobida katta g‘alabaga erishdi. Loskovning fikricha, mavsum boshlanishi har doim qiyin kechadi.
Tayyorlov mashg‘ulotlari va do‘stona o‘yinlar bilan chempionat o‘rtasida katta farq bor. Hozirgi paytda barcha raqiblar teng kuchga ega, shuning uchun kim qanday tayyorlanganini aniqlash qiyin.
U, shuningdek, "Lokomotiv"ning ikkinchi turda mamlakat chempioni "Krasnodar"ga qarshi o‘ynashini ta’kidladi. Sobiq jamoa sardori chempionatdagi natijalarning oldindan aytib bo‘lmasligini misol qilib, birinchi turda Moskva "Dinamo"si va "Baltika" jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvni keltirdi.
Unda Kaliningrad jamoasi deyarli "oq-ko‘k"larni yengib ketardi. "Krasnodar" va "Lokomotiv" o‘rtasidagi o‘yin 26 iyul kuni bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 19:00da boshlanadi.
Ushbu uchrashuv yangi mavsumdagi muhim sinovlardan biri bo‘ladi. Jamoalar o‘z kuchini namoyish etish uchun maydonga chiqadi.

Лосков: Локомотив в новом сезоне конкуренция сильная
Бывший капитан московского "Локомотива" Дмитрий Лосков оценил старт в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Москвичи добились крупной победы со счетом 3:0 над командой "Сочи" на своем поле. По мнению Лоскова, начало сезона всегда проходит сложно.
Между тренировочными сборами и товарищескими играми есть большая разница. В настоящее время все соперники имеют равные силы, поэтому трудно определить, кто как подготовился.
Он также отметил, что "Локомотив" во втором туре сыграет против чемпиона страны "Краснодара". Бывший капитан команды привел в пример матч первого тура между московским "Динамо" и командой "Балтика", чтобы показать, что результаты в чемпионате предсказать невозможно.
В этом матче калининградская команда почти одолела "бело-голубых". Игра между "Краснодаром" и "Локомотивом" состоится 26 июля и начнется в 19:00 по московскому времени.
Этот матч станет одним из важных испытаний в новом сезоне. Команды выйдут на поле, чтобы продемонстрировать свои силы.