Subimendi Artetani Yevropaning eng yaxshi murabbiyi deb atadi
Londonning «Arsenal» futbol klubining yarim himoyachisi Martin Subimendi bosh murabbiy Mikel Arteta haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
26 yoshli futbolchi iyul oyining boshida «Real Sosyedad» klubidan «kanonirlar» safiga qo‘shildi. Subimendi so‘zlariga ko‘ra, u Artetada nimani topganini aniq bilmasa-da, murabbiyni Yevropaning eng yaxshi mutaxassislaridan biri deb hisoblaydi.
«Real Sosyedad»dan ketgach, unga yaxshi murabbiy kerak edi va u Artetada aynan shunday kishini topganini ta’kidladi. «Arsenal»da hali kam vaqt o‘tkazgan bo‘lsam-da, Mikelning o‘yinning har bir jihatiga juda e’tiborli ekanligini payqadim.
U yarim himoyachilardan yuqori talablar qo‘yadi va aynan shunday murabbiy menga kerak edi, deydi Subimendi. Ushbu transfer «Arsenal»ga 70 million yevroga tushdi.

Субименди назвал Артету лучшим тренером Европы
Полузащитник лондонского футбольного клуба «Арсенал» Мартин Субименди высказался о главном тренере Микеле Артете. Об этом сообщает Euro-football.ru.
26-летний футболист в начале июля присоединился к «канонирам» из клуба «Реал Сосьедад». По словам Субименди, хотя он и не знает точно, что именно он нашел в Артете, он считает тренера одним из лучших специалистов в Европе.
«После ухода из «Реал Сосьедад» мне нужен был хороший тренер, и я подчеркнул, что нашел именно такого человека в Артете. Хотя я провел в «Арсенале» еще мало времени, я заметил, что Микел очень внимателен ко всем аспектам игры.
Он предъявляет высокие требования к полузащитникам, и именно такой тренер мне был нужен», — говорит Субименди. Этот трансфер обошелся «Арсеналу» в 70 миллионов евро.