Manchester Yunayted va Vest Xem Sudzukini sotib olmoqchi
Angliya klublari Manchester Yunayted va Vest Xem 22 yoshli yapon darvozaboni Dzion Sudzukiga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sky Sports nashrining xabar berishicha, Manchester Yunayted jamoasi Sudzukini kelasi mavsum uchun zaxira darvozabon sifatida ko‘rib chiqmoqda. Sudzuki Seriya Ada o‘tgan mavsumda yaxshi natijalar qayd etdi.
U 37 ta o‘yinda maydonga tushib, sakkiz marta darvozasini daxlsiz saqladi. Shuningdek, u 55 ta to‘pni qaytarib, Italiya chempionatida eng ko‘p to‘p qaytarish bo‘yicha yetakchi bo‘ldi.
Faqat bitta darvozabon, Joan Garsiya, Evropa bo‘yicha undan ustun bo‘ldi. Joan Garsiya yaqinda Barselona klubiga o‘tgan.
Bir yil avval Parma klubi Sudzukini Belgiya jamoasi Sent-Truaydendan 8,2 million yevroga sotib olgan. Hozirgi kunda Transfermarkt sayti uning bozor qiymatini 20 million yevroga baholamoqda.
Dzion Sudzuki yaponiyaning Urawa Red Diamonds klubida tarbiyalangan va milliy terma jamoa tarkibida doimiy o‘rin egallaydi. Uning yoshiga qaramay, darvozabon sifatidagi tajribasi va ishonchliligi uning jahon futbolida yuqori baholanishiga sabab bo‘lmoqda.

Манчестер Юнайтед и Вест Хэм хотят купить Судзуки
Английские клубы Манчестер Юнайтед и Вест Хэм проявляют интерес к 22-летнему японскому вратарю Дзёну Судзуки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Sky Sports, команда Манчестер Юнайтед рассматривает Судзуки в качестве резервного вратаря на следующий сезон. Судзуки показал хорошие результаты в Серии А в прошлом сезоне.
Он провел 37 матчей, сохранив свои ворота в неприкосновенности восемь раз. Также он отразил 55 ударов и стал лидером по количеству спасений в итальянском чемпионате.
Только один вратарь, Хуан Гарсия, превзошел его в Европе. Хуан Гарсия недавно перешел в клуб Барселона.
Год назад клуб Парма купил Судзуки у бельгийского клуба Сент-Трюйден за 8,2 миллиона евро. В настоящее время сайт Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 20 миллионов евро.
Дзён Судзуки был воспитан в японском клубе Урава Ред Даймондс и занимает постоянное место в составе национальной сборной. Несмотря на свой возраст, его опыт и надежность на позиции вратаря вызывают высокую оценку в мировом футболе.