Smorodskaya: Pinyaevning CSKAga o‘tishi mantiqsiz
Olga Smorodskaya, ilgari "Lokomotiv" jamoasining prezidenti lavozimida faoliyat yuritgan shaxs, Sergey Pinyaevga bo‘lgan CSKA jamoasining qiziqishiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Pinyaevning CSKAga o‘tishi mantiqsizdir. Smorodskaya "RB Sport" nashriga bergan intervyusida shunday dedi.
Shuningdek, Smorodskaya ta’kidladi, Pinyaev va boshqa rossiyalik futbolchilarga Yevropa jamoalariga o‘tish qiyin bo‘lishini aytdi. Unga ko‘ra, hozirgi vaziyatda rossiyalik futbolchilar uchun Yevropaga ketish qiyin va bu yo‘nalishga umid bog‘lash maqsadsizdir.
Sergey Pinyaev 20 yoshda bo‘lib, Transfermarkt portali uning qiymatini 8 million yevroga baholaydi. Hozirgi vaqtda u "Lokomotiv" bilan 2028 yil o‘rtalarigacha amalda bo‘lgan shartnomaga ega.
Oldinroq, Sergey Pinyaev CSKAga o‘tishni rad etgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Bu holat futbolchilar va jamoalar orasidagi kelishuvlar murakkabligini yana bir bor ko‘rsatmoqda.

Смородская: Переход Пиняева в ЦСКА нелогичен
Ольга Смородская, ранее занимавшая пост президента команды "Локомотив", высказала свое мнение о заинтересованности ЦСКА в Сергее Пиняеве. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По ее мнению, переход Пиняева в ЦСКА нелогичен. Смородская сказала это в интервью изданию "RB Sport".
Также Смородская отметила, что Пиняеву и другим российским футболистам будет сложно перейти в европейские команды. По ее словам, в текущей ситуации для российских футболистов трудно уехать в Европу, и надеяться на это бессмысленно.
Сергею Пиняеву 20 лет, и портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 8 миллионов евро. В настоящее время он имеет действующий контракт с "Локомотивом" до середины 2028 года.
Ранее сообщалось, что Сергей Пиняев отказался от перехода в ЦСКА. Этот случай еще раз подчеркивает сложность соглашений между игроками и командами.