Loskov PSJning Chelsiga mag‘lubiyatini tushuntirdi
So‘nggi Klublar Jahon chempionatining finalida kutilmagan natija yuz berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"PSJ" jamoasi aniq favori bo‘lib ko‘rilayotgan edi, ammo "Chelsi" jamoasiga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Uchrashuvning barcha uchta goli tanaffusdan oldin kiritildi.
Ushbu final natijasini Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Dmitriy Loskov izohladi. Loskovning so‘zlariga ko‘ra, "PSJ" kabi kuchli jamoa bitta tarkib bilan bir oy davomida yuqori darajada o‘ynay olmaydi.
U jamoaning barcha raqiblarini yengayotganini kuzatib, ularning qachon susayishi mumkinligini o‘ylagan. Final o‘yini aynan kuchlarning so‘nishi davriga to‘g‘ri keldi va bu jamoaning mag‘lub bo‘lishiga sabab bo‘ldi.
Shuningdek, "PSJ" Klublar Jahon chempionatidan oldin mavsum davomida to‘rt yirik turnirda g‘olib bo‘lganini eslatib o‘tish lozim. Ular Fransiya chempionati, Fransiya kubogi, Fransiya superkubogi va Chempionlar ligasida g‘alaba qozongan.
Jamoada rossiyalik darvozabon Matvey Safonov ham o‘ynaydi. Bu mag‘lubiyat "PSJ" uchun kutilmagan bo‘lsa-da, futbolchilar kuchlarini to‘liq tiklash va keyingi musobaqalarga tayyorlanishlari zarur.

Лосков объяснил поражение ПСЖ от Челси
В финале последнего клубного чемпионата мира произошел неожиданный результат. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "ПСЖ" считалась явным фаворитом, однако проиграла команде "Челси" со счетом 0:3. Все три гола в матче были забиты до перерыва.
Этот финальный результат прокомментировал бывший футболист сборной России Дмитрий Лосков. По словам Лоскова, такая сильная команда, как "ПСЖ", не может играть на высоком уровне с одним составом в течение месяца.
Он наблюдал за тем, как команда побеждает всех соперников, и думал, когда они могут ослабнуть. Финальная игра как раз пришлась на период угасания сил, что и стало причиной поражения команды.
Также стоит отметить, что "ПСЖ" перед клубным чемпионатом мира выиграл четыре крупных турнира в течение сезона. Они одержали победу в чемпионате Франции, Кубке Франции, Суперкубке Франции и Лиге чемпионов.
В команде также играет российский вратарь Матвей Сафонов. Хотя это поражение стало неожиданным для "ПСЖ", игрокам необходимо полностью восстановить силы и подготовиться к следующим соревнованиям.