Kazanlik "Rubin" klubi mudofaani kuchaytirish maqsadida yangi futbolchi bilan shartnoma imzolashga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub Italiya klubi "Bari"dan himoyachi Mehdi Dorvalni o‘z safiga qo‘shishni rejalashtirmoqda. Bu haqda jurnalist Janluka Di Marsiyo ma’lumot berdi.
Manbaning xabariga ko‘ra, "Rubin" va "Bari" klublari transfer tafsilotlarini kelishib oldi. Italiya tomoni bank kafolatlarini kutmoqda, bu esa kelishuvni muvaffaqiyatli yakunlash uchun zarur hisoblanadi.
Transfer qiymati taxminan 2,5 million yevroni tashkil etadi. Aljirlik himoyachi Dorval "Rubin" bilan to‘rt yillik shartnoma imzolaydi.
U Italiya Serie B ligasida 37 o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Shuningdek, futbolchining hisobida 6 ta samarali uzatma mavjud.
Transfermarkt ma’lumotiga ko‘ra, 24 yoshli futbolchining bozor qiymati 4 million yevroga teng. Ushbu transfer "Rubin" jamoasining mudofaa chizig‘ini mustahkamlashga xizmat qiladi va klubning kelgusi mavsumdagi maqsadlariga erishishda muhim qadam bo‘ladi.

Команда Рубин покупает защитника из Италии
Казанский клуб «Рубин» близок к подписанию контракта с новым футболистом с целью усиления защиты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Клуб планирует подписать защитника Мехди Дорвала из итальянского клуба «Бари». Об этом сообщил журналист Джанлука Ди Марцио.
По информации источника, клубы «Рубин» и «Бари» согласовали детали трансфера. Итальянская сторона ожидает банковских гарантий, что является необходимым для успешного завершения сделки.
Стоимость трансфера составляет примерно 2,5 миллиона евро. Алжирский защитник Дорвал подпишет четырехлетний контракт с «Рубином».
Он провел 37 матчей в итальянской Серии B, забив 4 гола. Также на счету футболиста 6 результативных передач.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость 24-летнего футболиста составляет 4 миллиона евро. Этот трансфер будет способствовать укреплению оборонительной линии команды «Рубин» и станет важным шагом к достижению целей клуба в следующем сезоне.