Selyuk: Pinyaev CSKAga o‘tmasligi to‘g‘ri qaror
Futbol agenti Dmitriy Selyuk yaqinda tarqalgan yangilik haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Sergey Pinyaev «Lokomotiv» jamoasini tark etmay, «CSKA»ga o‘tmaslik qarorini to‘g‘ri qabul qilgan. Agentning so‘zlariga ko‘ra, «CSKA»ga o‘tib, besh yillik shartnoma imzolashning ma’nosi yo‘q, chunki bu Sergeyning Yevropaga chiqish yo‘lini yopib qo‘yar edi.
«CSKA» jamoasi hozirda sanksiyalar ostida bo‘lib, bu futbolchining rivojlanishiga to‘sqinlik qiladi. Shu sababli, Sergey kelajakda Yevropaning boshqa klublariga o‘tishni maqsad qilgan.
Yaqinda ma’lum bo‘lishicha, «CSKA» yarim himoyachi uchun 900 million rubl miqdorida sotib olish opsiyasini ishga tushirgan, ammo Pinyaev «temiryo‘lchilar» safida qolishni afzal ko‘rgan. Bu qaror uning professional rivojlanishi va kelajakdagi imkoniyatlarini hisobga olgan holda qabul qilingan.

Селюк: Пиняеву не переходить в ЦСКА — правильное решение
Футбольный агент Дмитрий Селюк недавно высказал свое мнение о распространенной новости. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Сергей Пиняев правильно принял решение не покидать команду «Локомотив» и не переходить в «ЦСКА». По словам агента, переход в «ЦСКА» и подписание пятилетнего контракта не имеет смысла, так как это закрыло бы Сергею путь в Европу.
Команда «ЦСКА» в настоящее время находится под санкциями, что мешает развитию футболиста. Поэтому Сергей нацелен на переход в другие клубы Европы в будущем.
Недавно стало известно, что «ЦСКА» активировал опцию покупки полузащитника за 900 миллионов рублей, однако Пиняев предпочел остаться в рядах «железнодорожников». Это решение было принято с учетом его профессионального развития и будущих возможностей.