Naumov: Pinyaev Lokomotivda qolishi kerak
Moskva "Lokomotiv" jamoasining sobiq prezidenti Nikolay Naumov Sergey Pinyaevning "Loko" jamoasini tark etib, Moskva CSKA jamoasiga o‘tmaslik qarorini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Naumovning so‘zlariga ko‘ra, Pinyaev "Lokomotiv"da o‘z o‘rnini mustahkamlashi va asosiy tarkib futbolchisiga aylanishi lozim. Hozirda esa CSKAda yangidan boshlash uning uchun foydali emas va natijasi noaniq.
Bu haqda u "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida ta’kidladi. Pinyaev "Lokomotiv" jamoasida ikki yarim yildan beri faoliyat yuritib kelmoqda.
O‘tgan mavsumda u barcha rasmiy turnirlarda jami 11 ta gol urib, 8 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Yosh futbolchi muntazam ravishda Rossiya milliy terma jamoasiga chaqiriladi.
Shunday qilib, uning joriy jamoasida qolishi va rivojlanishi uning kelajagi uchun muhim hisoblanadi.

Наумов: Пиняев должен остаться в Локомотиве
Бывший президент московского "Локомотива" Николай Наумов сообщил о том, что Сергей Пиняев принял решение не покидать команду "Локо" и не переходить в московский ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Наумова, Пиняев должен укрепить свое место в "Локомотиве" и стать игроком основного состава. В настоящее время начинать заново в ЦСКА для него невыгодно, и результат неопределен.
Об этом он отметил в интервью телеканалу "Матч ТВ". Пиняев выступает за команду "Локомотив" уже два с половиной года.
В прошлом сезоне он забил 11 голов во всех официальных турнирах и сделал 8 голевых передач. Молодой футболист регулярно вызывается в сборную России.