Moskva “Dinamo” jamoasining himoyachisi Xuan Kaseresning kelajagi haqida FC3 Sports agentligi vakillari fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning so‘zlariga ko‘ra, Xuan o‘z klubining ushbu mavsumda Rossiya Premyer Ligasi chempionligini qo‘lga kiritishiga ishonadi. Hozirda u boshqa jamoaga o‘tishni o‘ylamayapti.
Eslatib o‘tamiz, Kaseres yangi futbol mavsumida Moskva “Dinamo”ning birinchi gol muallifi bo‘ldi. O‘tgan juma kuni Xuan Kaliningradning “Baltika” jamoasi darvozasiga gol urib, hisobni tenglashtirdi – 1:1.
Uchrashuv shu hisob bilan durang yakunlandi, har ikki jamoada bittadan gol qayd etildi. Xuan 2025 yildan beri “Dinamo” safida o‘ynaydi.
Joriy vaqtda u barcha o‘yinlarda bitta gol va ikki golli uzatmaga ega. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi muhim hisoblanadi va kelajakda ham jamoani muvaffaqiyatga yetaklashga intilmoqda.

Касерес остается в "Динамо" и стремится к чемпионству
О будущем защитника московского «Динамо» Хуана Касереса высказались представители агентства FC3 Sports. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По их словам, Хуан верит, что его клуб сможет завоевать чемпионство в Российской Премьер-Лиге в этом сезоне. В настоящее время он не думает о переходе в другую команду.
Напомним, что Касерес стал автором первого гола московского «Динамо» в новом футбольном сезоне. В прошлую пятницу Хуан забил гол в ворота калининградской «Балтики», сравняв счет – 1:1.
Матч завершился вничью, каждая команда отметилась одним голом. Хуан играет за «Динамо» с 2025 года.
В настоящее время у него один гол и две голевые передачи во всех играх. Его вклад в команду является значительным, и он стремится привести команду к успеху в будущем.