Barcelona jamoasining yarim himoyachisi Mark Bernal Rimning Roma klubi uchun transfer maqsadiga aylangan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rimliklar allaqachon "kataloniyaliklar" bilan 18 yoshli futbolchi bo‘yicha kelishuv shartlarini muhokama qilish uchun bog‘langan, deb xabar beradi taniqli jurnalist Janluka di Marsio. Iqtidorli yarim himoyachi yaqinda tizzasining kesilgan bog‘lamidan olgan jarohatidan to‘liq sog‘aygan, u o‘tgan mavsum boshidan maydondan chetda edi.
Roma klubida futbolchining kelajagiga ishonch yuqori bo‘lib, uni o‘z safiga qo‘shib olishga katta qiziqish bildirmoqda. Barcelona jamoasi moliyaviy qiyinchiliklar sababli futbolchilarni sotishga majbur bo‘lmoqda, biroq yozgi transfer oynasida o‘zining iste’dodli o‘yinchisini qo‘yib yuborishi qiyin ko‘rinadi.
Mark Bernalga Betis klubi ham qiziqish bildirgan. Transfermarkt sayti bahosiga ko‘ra, futbolchining qiymati 5 million yevroga teng.

Клуб Рома хочет купить звезду Барселоны
Полузащитник команды Барселона Марк Бернал стал целью для трансфера клуба Рома. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Римляне уже связались с "каталонцами", чтобы обсудить условия соглашения по 18-летнему футболисту, сообщает известный журналист Джанлука Ди Марцио. Талантливый полузащитник недавно полностью восстановился от травмы, полученной из-за разрыва связки колена, он был вне поля с начала прошлого сезона.
В клубе Рома высока уверенность в будущем футболиста, и они проявляют большой интерес к его подписанию. Команда Барселона вынуждена продавать игроков из-за финансовых трудностей, однако в летнее трансферное окно будет сложно расстаться со своим талантливым игроком.
На Марка Бернала также проявил интерес клуб Бетис. По данным сайта Transfermarkt, стоимость футболиста составляет 5 миллионов евро.