Madridning "Real" futbol klubi yarim himoyachi Dani Sebalyos bilan xayrlashishni rejalashtirmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yozda matbuotda futbolchining o‘yin amaliyoti yetishmasligi sababli klubni tark etishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. 28 yoshli ispaniyalik futbolchiga "Betis" jiddiy qiziqish bildirayotgani aytilgan, ammo uning transferi amalga oshmasligi ehtimoli yuqori.
El Larguero nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, "Real" rahbariyati va bosh murabbiy Xabi Alonso Sebalyosni jamoada saqlab qolishni istashlarini bildirgan. Agar kutilmagan holatlar yuz bermasa, yarim himoyachi kamida yana bir mavsum Madrid klubida o‘ynaydi.
Dani Sebalyosning "Real" bilan shartnomasi 2027 yil yozigacha amal qiladi. Transfermarkt saytida uning narxi 10 million yevroga baholangan.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi munosabatlar barqaror bo‘lib, kelajakda ham hamkorlik davom etishi kutilmoqda. Madrid klubi o‘zining asosiy futbolchilaridan biri bo‘lgan Sebalyosni yo‘qotishni istamaydi va uning jamoaga qo‘shgan hissasini yuqori baholaydi.
Shunday qilib, futbolchi va klub o‘rtasidagi kelishuvlar uning faoliyatini Madridda davom ettirishiga imkon yaratmoqda.

Реал Севилья решил сохранить Себальоса в команде
Футбольный клуб "Реал" из Мадрида не планирует прощаться с полузащитником Дани Себальосом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Летом в прессе появились сообщения о том, что футболист может покинуть клуб из-за нехватки игровой практики. Сообщалось, что 28-летним испанцем заинтересован "Бетис", однако вероятность его трансфера высока.
По данным издания El Larguero, руководство "Реала" и главный тренер Хаби Алонсо выразили желание сохранить Себальоса в команде. Если не произойдут неожиданные обстоятельства, полузащитник сыграет как минимум еще один сезон в мадридском клубе.
Контракт Дани Себальоса с "Реалом" действует до лета 2027 года. На сайте Transfermarkt его стоимость оценена в 10 миллионов евро.
Отношения между клубом и футболистом стабильны, и ожидается, что сотрудничество продолжится в будущем. Мадридский клуб не хочет терять Себальоса, который является одним из его ключевых игроков, и высоко оценивает его вклад в команду.
Таким образом, соглашения между футболистом и клубом создают возможность для продолжения его карьеры в Мадриде.