Tsimikas Jotaga bag‘ishlab tatuirovka qildirgan
Liverpool jamoasi himoyachisi Kostas Tsimikas vafot etgan jamoadoshi Diogu Jotani yodga olib, unga bag‘ishlab maxsus tatuirovka qildirgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning chap bilagida “Sen shu yerda bo‘lishingni istardim” degan yozuv paydo bo‘ldi. Bu uning do‘sti va jamoa hamkori uchun hurmat ifodasidir.
Eslatib o‘tish joizki, bu fojia iyul oyining boshlarida sodir bo‘lgan. Diogu Jota va uning ukasi, Penafiel jamoasi futbolchisi Andre Silva Ispaniya hududida avtohalokatga uchragan.
OAV xabarlariga ko‘ra, ularning avtomobili yo‘ldan chiqib, yongan. Diogu Jota o‘z faoliyati davomida Portugaliya terma jamoasi bilan ikki marotaba Millatlar ligasida g‘olib bo‘lgan.
Shuningdek, u Liverpool bilan Angliya chempionati va Kubogini qo‘lga kiritgan. Hujumchining yo‘qotilishi butun futbol jamoatchiligi uchun katta zarba bo‘ldi.

Цимикас сделал татуировку в честь Йоты
Защитник команды Ливерпуль Костас Цимикас, вспоминая своего покойного товарища по команде Диогу Жоту, сделал специальную татуировку в его честь. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На его левом запястье появилась надпись "Я хотел бы, чтобы ты был здесь". Это выражение уважения к его другу и товарищу по команде.
Стоит напомнить, что эта трагедия произошла в начале июля. Диогу Жота и его брат, футболист команды Пенафиел Андре Силва, попали в автомобильную аварию на территории Испании.
По сообщениям СМИ, их автомобиль вылетел с дороги и загорелся. Диогу Жота дважды становился победителем Лиги наций с национальной сборной Португалии в ходе своей карьеры.
Кроме того, он завоевал чемпионат Англии и Кубок с Ливерпулем. Утрата нападающего стала большим ударом для всего футбольного сообщества.