Atalanta Lukman uchun 50 million yevro talab qilmoqda
«Inter» va «Atalanta» jamoalari hujumchi Ademola Lukman transferi bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bergamo jamoasi 27 yoshli futbolchi uchun 50 million yevro miqdorida tovon puli so‘ramoqda, biroq Milan klubi bu summani to‘lashga rozi emas. Bu haqda taniqli futbol insayderi Fabrizio Romano ma’lum qilmoqda.
Hujumchi Lukman esa Kristian Kivu boshqaruvidagi jamoaga qo‘shilishni xohlamoqda va bu haqda chorshanba kuni yana «Atalanta» rahbariyatiga ma’lum qilgan. Bergamo klubi Lukman uchun boshqa xorijiy chempionat vakili ham kurashga qo‘shilib, 50 million yevro taklif qilib, «Inter» bilan raqobatda g‘olib chiqishiga umid qilmoqda.
O‘tgan mavsumda futbolchi «Atalanta» safida 40 o‘yinda maydonga tushib, 20 ta gol urdi va 7 ta golga uzatma berdi.

Аталанта требует 50 миллионов евро за Лукмана
«Интер» и «Аталанта» ведут переговоры о трансфере нападающего Адемолы Лукаку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бергамская команда требует 50 миллионов евро в качестве компенсации за 27-летнего футболиста, однако миланский клуб не согласен выплатить эту сумму. Об этом сообщил известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо.
Нападающий Лукаку хочет присоединиться к команде под руководством Кристиана Киву и в среду снова сообщил об этом руководству «Аталанты». Бергамский клуб надеется, что другой представитель иностранного чемпионата также вступит в борьбу за Лукаку, предложив 50 миллионов евро, и сможет одержать победу в конкуренции с «Интером».
В прошлом сезоне футболист провел 40 матчей за «Аталанту», забив 20 голов и отдав 7 голевых передач.