Rossiya terma jamoasining sobiq yarim himoyachisi Igor Korneev Moskva «Dinamo» jamoasining yarim himoyachisi Xorxe Karraskalning «Flamengo» klubiga o‘tishi mumkinligi haqida ma’lumotga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikricha, aytilgan transfer summasi haqiqatan ham to‘g‘ri bo‘lsa, klub uchun bu taklifdan foydalanish maqsadga muvofiqdir. Korneevning so‘zlariga ko‘ra, Karraskal o‘zining o‘yindagi kayfiyati bilan ajralib turadigan futbolchi bo‘lib, bir o‘yinda ajoyib o‘ynashi mumkin, boshqasida esa maydonda yo‘qolib qoladi.
Agar transfer summasi 12 million yevro atrofida bo‘lsa va qo‘shimcha bonuslar ham mavjud bo‘lsa, «Dinamo» uchun bunday taklif yaxshi imkoniyatdir. Oldinroq ma’lum bo‘lishicha, braziliyalik «Flamengo» klubi «Dinamo» bilan shartnoma shartlarini kelishib olgan va futbolchi ham og‘zaki ravishda o‘tishga rozilik bildirgan.
Hozirda tomonlar kelishuvning barcha huquqiy tafsilotlarini rasmiylashtirish jarayonida. Bu holat jamoalar o‘rtasidagi muzokaralar muvaffaqiyatli davom etayotganini ko‘rsatadi.

Карраскаль может быть куплен Фламенго за 12 миллионов
Бывший полузащитник сборной России Игорь Корнеев прокомментировал информацию о возможном переходе полузащитника московского «Динамо» Хорхе Карраскаля в клуб «Фламенго». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, если озвученная сумма трансфера действительно верна, то клубу целесообразно воспользоваться этим предложением. По словам Корнеева, Карраскаль является футболистом, который выделяется своим настроением в игре, он может великолепно сыграть в одном матче, а в другом просто пропасть с поля.
Если сумма трансфера будет около 12 миллионов евро и также будут предусмотрены дополнительные бонусы, то такое предложение является хорошей возможностью для «Динамо». Ранее стало известно, что бразильский клуб «Фламенго» согласовал условия контракта с «Динамо», и футболист также устно согласился на переход.
В настоящее время стороны находятся в процессе оформления всех юридических деталей соглашения. Эта ситуация свидетельствует о том, что переговоры между клубами продолжают проходить успешно.