Rahimov Dorvalning “Rubin”ga o‘tishi haqida fikr bildirdi
“Rubin” jamoasining bosh murabbiyi Rashid Rahimov, Italiya “Bari” klubidan himoyachi Mehdi Dorvalning Kazan jamoasiga qo‘shilishi mumkinligi haqidagi xabarlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis aytishicha, hozirda turli futbolchilar haqida ko‘plab gap-so‘zlar yurmoqda. Biroq u hech qanday o‘yinchi haqida klubga kelib, rasmiy shartnoma imzolanguncha fikr bildirishni to‘g‘ri deb hisoblamaydi.
Shuning uchun ham turli mish-mishlar ko‘p bo‘lishi mumkin, dedi Rahimov “Rubin”ning telegram kanalida e’lon qilingan videoda. Mehdi Dorval 24 yoshda bo‘lib, Aljir fuqarosi hisoblanadi.
U hozirda Italiya Serie B ligasidagi “Bari” jamoasi bilan keyingi yil yoziga qadar shartnoma tuzgan. Rahimovning so‘zlariga ko‘ra, klub rasmiy tasdiq berganidan keyin faqat o‘sha futbolchi haqida gapirish ma’qul.
Bu esa jamoa ichidagi tartib-intizom va aniq ma’lumotlarga tayanishni ta’minlaydi. Shunday qilib, hozirgi vaqtda barcha ma’lumotlarni ehtiyotkorlik bilan qabul qilish zarur.

Рахимов высказал мнение о переходе Дорвала в "Рубин"
Главный тренер команды «Рубин» Рашид Рахимов высказался о возможном переходе защитника Мехди Дорвала из итальянского клуба «Бари» в казанскую команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, в настоящее время ходит много слухов о различных футболистах. Однако он считает неправильным высказываться о каком-либо игроке, пока он не подпишет официальный контракт с клубом.
Поэтому может быть много различных слухов, сказал Рахимов в видео, опубликованном в телеграм-канале «Рубина». Мехди Дорвал 24 года и является гражданином Алжира.
В настоящее время он подписал контракт с командой «Бари» в итальянской Серии B до следующего лета. По словам Рахимова, говорить следует только о том футболисте, о котором клуб официально подтвердил информацию.
Это обеспечит порядок и дисциплину внутри команды и опору на точные данные. Таким образом, в настоящее время необходимо осторожно воспринимать всю информацию.