Braziliyalik yangi futbolchi Duglas Augusto «Krasnodar» jamoasining Rossiya chempionatidagi muvaffaqiyatli startini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
RPLning birinchi tur o‘yinida «buzoq»lar «Pari NN» jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Augusto fikricha, mavsumni g‘alaba bilan boshlash va 3 ochko olish yaxshi natija bo‘ldi.
Endi jamoa shu ruhda davom etishi zarur. «Krasnodarga» chempionlikni himoya qilish uchun ko‘p mehnat qilish kerak, dedi futbolchi «RB Sport»ga bergan intervyusida.
Duglas Augusto joriy yil iyul oyida «Krasnodar»ga qo‘shildi. Oldin u Fransiyaning «Nant» klubida to‘p surgan.
O‘tgan mavsumda 28 yoshli yarim himoyachi klub darajasida 30 ta o‘yin o‘tkazib, 4 ta gol urdi va 3 ta golga uzatma berdi. Uning transfer qiymati taxminan 6 million yevroga baholanmoqda.

Дуглас Августо: Краснодар успешно продолжает старт
Бразильский новый футболист Дуглас Августо оценил успешный старт команды «Краснодар» в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре РПЛ «быки» одержали победу над командой «Пари НН» со счетом 3:0. По мнению Августо, начать сезон с победы и получить 3 очка — это хороший результат.
Теперь команде необходимо продолжать в том же духе. «Краснодару» нужно много работать, чтобы защитить чемпионство, сказал футболист в интервью «РБ Спорт».
Дуглас Августо присоединился к «Краснодару» в июле текущего года. Ранее он играл за французский клуб «Нант».
В прошлом сезоне 28-летний полузащитник провел 30 матчей на клубном уровне, забил 4 гола и сделал 3 голевые передачи. Его трансферная стоимость оценивается примерно в 6 миллионов евро.